В ході обговорення у "нормандському форматі" розглядають концепцію відповідності виборів у Донбасі критеріям ОБСЄ, про законопроект поки що не йдеться, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
"Як ми можемо зараз обговорювати проект закону? Те, що ми зараз обговорюємо – це фактично означає, що є проведення чесних і вільних виборів, що означає виконання критеріїв ОБСЄ", - сказав Клімкін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
"Є і ряд специфічних питань, які, безумовно, потрібно обговорювати. Але зараз ми обговорюємо підходи, концепцію", - сказав він.
Разом з тим, він додав, що логіка Мінська полягає в тому, що спочатку треба досягти умов безпеки на основі ефективного контролю з боку міжнародного співтовариства.
"У будь-якому випадку, вільні і чесні вибори можливі лише за умови стабільного простору безпеки. Цілком очевидно, що прийняття закону можливе тільки після кардинального прогресу в сфері безпеки, включаючи як невід'ємну умову моніторинг українсько-російського кордону з боку ОБСЄ. А фіксація дати виборів могла б відбуватися виключно на основі повної впевненості, підкріпленої висновками місії бюро БДІПЛ ОБСЄ, щодо наявності стабільної безпеки та всіх умов відповідності виборів критеріям ОБСЄ. Саме так я бачу питання послідовності та гарантій. Інакше це буде спроба законсервувати те, що є зараз", - резюмував він.
За його словами, російська "дорожня карта" виглядає як акт про капітуляцію України. Як пише Рахманін, за російською версією, вибори в ОРДЛО мають відбутися на мажоритарній основі. Особа, яка не проживала в "днр" і "лнр" останній рік, не має права висувати свою кандидатуру. Повноваження обраних органів не можуть бути достроково припинені протягом 4 років. Виборчкоми на виборах сформують місцеві. Києву "дозволять" делегувати в комісії по одному представникові, але без права обіймати посади голови або секретаря. Неблагонадійні, з погляду місцевої "влади", українські ЗМІ не можуть бути допущені до висвітлення кампанії. Забезпечення безпеки, а також "захист прав і свобод" запропоновано покласти на місцеві "суди, органи прокуратури і народної міліції". "Закон про особливий статус" з дня проведення виборів функціонує "у повному обсязі", після проведення виборів - "на постійній основі".