В Україні наразі офіційно зареєстровано понад 350 політичних партій, повідомляє "Укрінформ" із посиланням на заступника міністра юстиції з питань державної реєстрації Олену Сукманову.
"У відповідності із законодавством, реєстрацією політичних партій займається Мін'юст. Якщо ми отримали весь необхідний пакет документів, які відповідають вимогам Конституції і законів України, статуту політичної партії, зокрема необхідній кількості підписів громадян, які підтримали рішення про її створення, то реєструємо політичну партію. На сьогодні їх зареєстровано 353", - підкреслила Сукманова.
За її словами, закон передбачає проведення державної реєстрації за заявницьким принципом. Тобто, відповідальність за завідомо неправдиві відомості в установчих чи інших документах, які подаються для державної реєстрації, несе заявник.
Крім того, в Україні заборонено створювати політичні партії, чиї програмні цілі або дії спрямовані на ліквідацію незалежності країни, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, підрив безпеки держави, пропаганду війни, насильства, розпалювання міжетнічної, расової або релігійної ворожнечі, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їх символіки.
"За державну реєстрацію партії стягується адміністративний збір у розмірі 140 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, який наразі становить близько 240 тисяч гривень", - додала заступник міністра юстиції.
Як повідомлялося раніше, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) минулого року склало за результатами аналізу звітів політичних партії 264 протоколи про адміністративні правопорушення. Найбільша їхня кількість була пов'язана із порушеннями порядку подання звітів про надходження та використання коштів виборчого фонду.
Тим часом у "Комітеті виборців України" наголосили на тому, що парламентські політичні партії більшість коштів, отриманих із Державного бюджету України у 2017 році, витратили на оплату рекламних матеріалів.Найбільше коштів на рекламу витратили "Радикальна партія Олега Ляшка", "Самопоміч", "Опозиційний блок" і "Народний фронт".
При цьому більшість українських партій жодної діяльності не веде. З 356 зареєстрованих в Україні партій звіти до НАЗК подали 272, при цьому 197 політсил подали порожні звіти, не зазначивши жодних витрат за III квартал 2017 року, ще 35 політичних сил задекларували символічні витрати за три місяці.