Українські громадяни Микола Карпюк та Станіслав Кліх, які незаконно утримуються на території Російської Федерації, дали свідчення про те, що прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк нібито брав участь у бойових діях у Чечні в 1994 році. Уривок з кримінальної справи, в якому наводяться дані свідчення, опублікував в Twitter адвокат Ілля Новіков, який веде справи Карпюка і Кліха.
За версією слідства, Кліх нібито особисто бачив як Яценюк в одному з боїв, переміщаючись з однієї вогневої точки на іншу, здійснив близько десяти пострілів з автомата в російських військовослужбовців. Згідно зі свідченнями Кліха, після бою Яценюк багато спілкувався з журналістами, "позував, фотографувався, давав інтерв'ю". На території Чечні майбутній прем'єр-міністр нібито пробув до початку 1995 року, після чого через територію Грузії повернувся в Україну.
12 жовтня у Верховному суді республіки Чечня в Грозному почнеться розгляд по суті справи щодо двох українських громадян - Миколи Карпюка та Станіслава Кліха. Їх обох звинувачують в участі у першій чеченській війні в 1994-1995 роках, зокрема, у вбивстві російських військових. За сукупністю статей обом загрожує від 15 років до довічного ув'язнення. Третьому "співучаснику" цього "бандформування", теж громадянину України Олександру Малофеєву вже винесли вирок. Шатойский районний суд Чечні 29 вересня засудив його до 24 з половиною років ув'язнення.
Микола Карпюк, заступник лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша з ідеологічної роботи, був затриманий 17 березня 2014 року російськими прикордонниками в Брянській області РФ. За твердженням самого Карпюка, він прямував до Росії на зустріч з людьми, нібито наближеними до Володимира Путіна, які готові були обговорювати можливість непроведення псевдореферендума в Криму.
Викладача історії Київської транспортної академії Станіслава Кліха затримали 8 серпня 2014 р. в одному з готелів російського міста Орел. Там він зустрічався зі своєю дівчиною, в той день збирався повернутись до України, але його плани порушили співробітники поліції. Єдине, що дозволили, - зателефонувати матері і сказати, що його затримали. З того часу батьки-пенсіонери 10 місяців нічого не чули про сина, поки адвоката Марини Дубровіна не вдалося побачитися з Кліхом в одиночній камері СІЗО П'ятигорська.
Як стверджують у листі до Європейського суду з прав людини Станіслав Кліх і Микола Карпюк, їх піддавали тортурам кілька місяців, щоб вони зізналися в тому, що від них вимагали.
Детальніше про "чеченську" справі, яку "шиють" українцям слідчі органи РФ, а також про застосовані до них тортури читайте у статті Анастасії Станко для ZN.UA "Перші полонені гібридної війни".