Комітет виборців України проаналізував маніпулятивні законопроєкти, пов'язані з темою коронавірусу, які реєстрували народні депутати. Всього було 55 таких проєктів, які були нереалістичними або необґрунтованими фінансово, повідомили в КВУ.
З цих 55 проєктів закону 21 передбачав "економічну підтримку певних груп населення". (підприємців, пенсіонерів, безробітних тощо).
"За даними КВУ, половина законопроєктів (10 із 21) були подані народними депутатами без жодного фінансово-економічного обґрунтування. У Пояснювальній записці до кожного з них вказано, що "законопроєкт не потребує видатків із Державного бюджету України", хоч на практиці вимагає коштів на реалізацію. Ще частина депутатів формально заповнили відповідну графу, однак не вказали в ній жодних конкретних цифр чи розрахунків", - йдеться в повідомленні комітету.
При цьому деякі народні депутати стали авторами відразу кількох проєкт законів щодо протидії коронавірусу. Так, народний депутат Дмитро Чорний ("Слуга Народу") став співавтором відразу 7 проєкт законів, що стосуються протидії коронавірусу. При цьому деякі з них депутат зареєстрував одноосібно, без інших колег.
"Тема коронавірусу прямо позначилася на законодавчій роботі парламенту. Фактично кожна фракція запропонувала своє бачення боротьби з пандемією. Однак також було зареєстровано значну кількість авторських законопроєктів, які переважно базувалися не на фінансових розрахунках, а не бажаннях народних депутатів. В результаті законопроєкти виглядали не як готові до реалізації документи, а як посібники із побажань політиків", - заявив голова КВУ Олексій Кошель.
При цьому, в КВУ зазначили, що значну кількість авторських проєктів зареєстрували депутати "Слуги Народу".
"Це виглядає дивно, враховуючи, що монобільшість мала б працювати в унісон з урядом, який є основним центром вироблення рішень і володіє необхідною інформацією та розрахунками. З огляду на це хотілося б розуміти, чи були авторські законопроєкти депутатів монобільшості погоджені з Кабінетом міністрів, зокрема, з Міністерством фінансів; чи належним чином було прораховано наслідки від їх прийняття для економіки; чи ці законопроєкти були позицією фракції, чи є суто авторським напрацюваннями і власним баченням депутатів", - додав Кошель.
Раніше КВУ, аналізуючи роботу українських депутатів, заявив, що під час карантину Верховна Рада IX скликання показала найнижчі показники роботи. Народні депутати проігнорували майже половину голосувань. в середньому один народний депутат взяв участь (натиснув "за", "проти" чи "утримався") лише в 57% голосувань Ради.