UA / RU
Підтримати ZN.ua

У КВУ нарахували чотирьох "злісних прогульників" засідань Ради

Ці народні депутати не відвідали жодного з 65 засідань шостої сесії.

Четверо народних депутатів України систематично не відвідували засідання шостої сесії Верховної Ради, повідомляє "УНІАН" із посиланням на прес-реліз Комітету виборців України. Шоста сесія тривала з 7 лютого по 14 липня.

Згідно з даними письмової реєстрації, десять народних обранців відвідали найменшу кількість засідань. Серед них:

1. Євген Бакулін ("Опозиційний блок") - жодного засідання;

2. Дмитро Добкін ("Опозиційний блок") – жодного засідання;

3. Сергій Клюєв (позафракційний) - жодного засідання;

4. Олександр Онищенко (позафракційний) - жодного засідання;

5. Дмитро Ярош (позафракційний) - відвідав лише два засідання;

6. Семен Семенченко ("Самопоміч") - відвідав три засідання;

7. В'ячеслав Богуслаєв ("Воля народу") - відвідав чотири засідання;

8. Михайло Добкін ("Опозиційний блок") - відвідав п'ять засідань;

9. Костянтин Жеваго (позафракційний) - відвідав дев'ять засідань;

10. Андрій Білецький (позафракційний) - відвідав дев'ять засідань.

Тим не менш, інформація про відвідування за даними письмової та електронної реєстрацій істотно відрізняється. У КВУ відзначають, що , наприклад, Дмитро Добкін, який за підсумками письмової реєстрації не відвідав жодного засідання Ради, за підсумками електронної був присутній на 42 з них. Аналогічна ситуація і у народного депутата Семенченко, який за даними електронної реєстрації був на 22 засіданнях. Схожа ситуація й у Михайла Добкіна з Костянтином Жеваго.

"Крім письмової реєстрації у парламенті також існує механізм електронної реєстрації, і часто їхні дані можуть не співпадати. Однак саме письмова реєстрація є визначальною. По-перше, часто можна спостерігати, як низка депутатів не лише голосує чужими картками, але і реєструють своїх колег-парламентаріїв, у той час як вони фізично відсутні у приміщенні під куполом. По-друге, саме дані письмової, а не електронної реєстрації, згідно з Регламентом Верховної Ради України, є підставою для нарахування виплат народному депутату, тому їх варто розглядати в першу чергу", - зазначає голова КВУ Олексій Кошель.

Нагадаємо, в червні відбулося 11 пленарних засідань Верховної Ради, на яких в середньому були зареєстровані 351 із 422 народних депутатів.

За даними Комітету виборців України, найкраще відвідували засідання Ради депутати "Радикальної партії" Олега Ляшка і "Народного фронту", найгірше – "Волі народу" й "Опозиційного блоку".