UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Криму відклали засідання про дострокове звільнення Балуха

Українець голодує вже 99-й день.

Розгляд клопотання про умовно-дострокове звільнення голодуючого в кримському СІЗО українського активіста Володимира Балуха, який відмовляється від їжі вже 99-й день, у так званій "справі про патрони" відклали більш ніж на тиждень - до 5 липня. Відповідне рішення прийняв підконтрольний РФ "Залізничний районний суд Сімферополя, повідомляє "Крим.Реалії".

"Балуха не доставили до суду, оскільки Залізничний райсуд не знав, що щодо нього розглядається інша кримінальна справа, і він закріплений в даний момент за Раздольненским райсудом. Потрібно було надіслати запит про можливість етапувати його сюди для розгляду клопотання", – прокоментувала ситуацію адвокат Ольга Дінзе.

Вона додала, що якщо до 5 липня Роздольненський райсуд винесе обвинувачувальний вирок Балуху у кримінальній справі про дезорганізації роботи ізолятора тимчасового утримання, Залізничний райсуд може відмовити в розгляді клопотання про умовно-дострокове звільнення через те, що активіст буде знаходитися після вироку на етапі в місці відбування покарання.

Читайте також: Політв'язень-українець Балух написав листа Порошенку

Нагадаємо, 16 січня підконтрольний Росії "Роздольненський районний суд" анексованого Криму повторно засудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення і штрафу (близько 4,6 тисяч у гривневому еквіваленті). У березні Балуху на два місяці скоротили термін ув'язнення.

На знак протесту 19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. У травні він змінив його формат і почав приймати їжу: дві склянки вівсяного киселю і 50-70 грамів житніх сухарів на день.

Окупанти забороняють родичам політв'язня побачення з ним, приховують інформацію про стан його здоров'я. 19 червня, протестуючи проти переведення до загальної камери, Балух оголосив сухе голодування.

ФСБ затримала Володимира Балуха у грудні 2016 року. Окупанти "знайшли" на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Правозахисники вважають, що він став жертвою політичних репресій через проукраїнську позицію і встановлений у своєму дворі прапор України.