UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кремлі прокоментували потенційні мирні переговори між Путіним та Зеленським

Бойові дії в Донбасі тривають майже 5 років.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив про те, що в разі перемоги у другому турі виборів президента України кандидата Володимира Зеленського, йому доведеться вести мирні переговори щодо Донбасу не з представниками Росії, в черговий раз мотивувавши це тим, что це "внутрішньоукраїнський конфлікт", передає у понеділок "УНІАН".

"Ви знаєте, що, власне, президент Путін із самого початку цієї історії, він був і залишався прихильником серединного діалогу. Крім того, президент Путін неодноразово говорив, що для того, щоб врегулювати конфлікт в Донбасі, головне - це не діалог із Москвою, бо Москва не є стороною цього конфлікту. Це внутрішньоукраїнський конфлікт", - заявив Пєсков.

Речник Кремля додав, що все одного мирні переговори між Україною та Росією можуть відбутися.

"Ви знаєте, загалом Путін завжди відкритий для діалогу, за винятком тих ситуацій, коли цей діалог намагаються обрамити різними провокаціями, намагаються прикрасити диверсіями. У цьому випадку реакція Путіна вельми чітка та недвозначна і рішуча, але президент Путін завжди був і залишається прихильником діалогу для вирішення тих проблем, які стоять на порядку денному", - сказав Пєсков.

Нагадаємо, що після серії проросійських і сепаратистських акцій в Донецькій і Луганській областях і "проголошення суверенітетів" підтримуваних Росією угруповань "ДНР" і "ЛНР", бойовики спільно з російської ФСБ 12 квітня 2014 року захопили міста Слов'янськ, Краматорськ і Дружківка. На наступний день т.в.о. президента України Олександр Турчинов оголосив про початок Антитерористичної операції в Донбасі. Бойові дії тривають 4,5 року. За офіційними даними, за цей час загинули близько трьох тисяч цивільних, і ще дев'ять тисяч отримали поранення, в цілому постраждали більше чотирьох мільйонів українців. З початку російської агресії загинули більше двох тисяч військовослужбовців Збройних сил України, зниклими без вести на тимчасово окупованій території вважаються кілька сотень людей.

У неділю, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.

7 квітня ЦВК підбила підсумки першого туру виборів президента України й оголосила їх остаточні результати. Згідно з даними Центрвиборчкому, Зеленський отримав 30,24% голосів (понад 5,7 млн голосів), Порошенко - 15,95% (понад 3 млн голосів). На третьому місці опинилася Юлія Тимошенко з 13,40% (понад 2,5 млн голосів).

Жоден з кандидатів не зміг отримати підтримку абсолютної більшості виборців. Другий тур виборів голови держави призначено на 21 квітня. Докладніше про ставлення західних партнерів до виборів та кандидатів у президенти читайте в статті Тетяни Силіної "Аналіз кандидатів - версія Заходу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".