Комітет у закордонних справах палати представників Конгресу США схвалив резолюцію і рекомендував палаті прийняти законопроект H.R.5094 під назвою "Про підтримку стабільності та демократії в Україні", який передбачає посилення санкцій щодо Росії.
Співавторами документа виступили 15 членів Палати представників, які представляють Демократичну та Республіканську партії.
Законопроект ставить за мету, зокрема, "стримування, відсіч і припинення російської агресії в Україні для допомоги демократичного переходу".
Проект закону стверджує на законодавчому рівні збереження санкцій проти Росії до повного виконання нею Мінських домовленостей, а також поки буде тривати російська окупація Криму. Крім того, документ забороняє визнання Сполученими Штатами російської анексії Криму.
У тексті міститься вимога до глави Держдепартаменту США розробити і почати втілювати стратегію протидії російській дезінформації і пропаганді, спрямованої проти населення країн, що межують з Росією. Крім того, Рада керівників із питань мовлення США повинна створити Кримськотатарську службу мовлення, підпорядковану Українській службі мовлення, для трансляції програм кримськотатарською мовою на територію Криму.
Законопроект також передбачає створення Міжнародного консорціуму за участю США, інших держав, багатосторонніх структур, інвесторів і страхових компаній для спільного гарантування можливих інвестиційних ризиків. Цей пункт спрямований на сприяння вливанню приватних інвестицій в Україну.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і т.д.) в кілька етапів, починаючи з 2014 року. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Нагадаємо, 1 липня Євросоюз продовжив санкції проти Росії на шість місяців – до 31 січня 2017 року.
17 червня Рада ЄС ухвалила рішення про продовження обмежувальних заходів за анексію Криму Росією до 23 червня 2017 року.