UA / RU
Підтримати ZN.ua

У комітеті ПАРЄ схвалили доповідь щодо конфлікту в Азовському морі

23 січня сторони домовилися внести в проект резолюції поправки.

У Комітеті ПАРЄ з питань політичних відносин і демократії схвалили доповідь щодо конфлікту в Азовському морі. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у Facebook

За словами омбудсмена, у Страсбурзі відбулася четверта зустріч. На цей раз представник Омбудсмена із захисту прав військовослужбовців Олег Трофименко за участю рідних військовополонених спілкувався з главою секретаріату комітету ПАРЄ з питань політичних відносин і демократії Сільвією Арзіллі. В ході зустрічі було обговорено проект резолюції "Ескалація напруги навколо Азовського моря і Керченської протоки та загрози європейській безпеці".

"Доповідь з цієї ситуації розглядалася і була схвалена разом із запропонованими поправками народного депутата України, члена української делегації в ПАРЄ Олексія Гончаренка, в Комітеті ПАРЄ з питань політичних відносин і демократії", - написала Денісова.

Вона зазначила, що за текст проголосували всі за винятком одного члена зазначеного комітету.

Так, за словами Денісової, з'ясувалося, що в тексті документа "статус українських військовополонених не вказується, а є тільки поняття "моряки".

"У зв'язку з цим після зустрічі з Сільвією Арзіллі ці питання донесли до члена української делегації в ПАРЄ Олексія Гончаренка. Він у свою чергу зазначив, що 23 січня це питання буде опрацьовуватися. Тобто вже завтра будуть розглядатися можливі зміни в проект резолюції", - написала Денісова.

Як повідомлялося, 24 січня в ПАРЄ проведуть дебати щодо резолюції по Керченському конфлікту.

Відзначимо, в кінці листопада російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовців.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив арешт всім українським військовополоненим морякам. Адвокати українців оскаржать продовження арешту своїм підзахисним в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).