У команді кандидата в президенти, шоумена Володимира Зеленського розповіли про перші десять рішень і призначень, які він прийматиме в разі перемоги у другому турі президентських виборів. З експертами Liga.net зустрілися ідеолог передвиборної кампанії Руслан Стефанчук і експерт штабу з економічних питань Данило Гетманцев.
"Висновок після зустрічі: ідей багато, але про них не хочуть детально розповідати або вони ще не фіналізовані", - йдеться у матеріалі.
Першочерговими проблемами, які вимагають рішення, у Зеленського вважають війну в Донбасі і корупцію. При цьому в "першій десятці" є місце і для економічних ідей.
У разі обрання Зеленський має намір:
1. Розширити "нормандську четвірку", запросивши у формат Велику Британію та США. Команда кандидата в президенти готує візити до канцлерки Німеччини Ангели Меркель, президента Франції Емманюеля Макрона і президента США Дональда Трампа.
Зеленський також має намір вивести з переговорного процесу голову політради проросійської партії "Опозиційна платформа - За життя", кума президента РФ Віктора Медведчука.
"Зеленський готовий до прямих переговорів із Росією за участю міжнародних партнерів. З бойовиками терористичних організацій "ЛНР"і "ДНР" переговорів не буде", - обіцяють у "Зе! Команді".
2. Усунути конкуренцію між Міністерством оборони і Генеральним штабом ЗСУ. Прикладів такої "конкуренції" у команді Зеленського не навели, із чим саме і як боротимуться - не розповіли, пославшись на "закритість військового питання". Більш конкретно говорити на цю тему там не мають наміру й після 21 квітня.
3. Призначити чесних суддів Вищого антикорупційного суду, обраних за підсумками конкурсу, проведеного за участю Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ).
4. Запропонувати Верховній Раді прийняти закон про медіацію. Зеленський вважає, що у людини має бути вибір: йти до суду або використовувати систему альтернативних способів вирішення спорів.
5. Внести до парламенту блок економічний законопроектів.
"П'ятивідсоткова податкова амністія, податок на виведений капітал і Служба фінансових розслідувань. Зеленський хоче, щоб амністія стартувала з 2020 року. Одночасно Зеленський попросить Раду ратифікувати конвенцію MCAA про міжнародний обмін податковою інформацією - це дозволить автоматично дізнаватися про рахунки і компанії громадян за кордоном", - пояснюють в його команді.
6. Внести кандидатури очільників МОУ, МЗС, СБУ та ГПУ. Іхні прізвища в "Зе! Команді" обіцяють озвучити до 19 квітня, відповідні переговори з кандидатами вже нібито відбулися.
Неофіційно інші співрозмовники журналістів називають такі імена: МЗС - екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, ГПУ - екс-прокурор США Марта Борщ або екс-голова Національного антикорупційного управління Румунії Лаура Ковеші. СБУ - Ігор Смешко.
7. Попросити Раду прийняти пакет законопроектів про народовладдя, який врегульовує проведення загальнонаціональних і місцевих референдумів та узаконює народні петиції; процедуру відкликання народних депутатів та імпічменту президента.
8. Провести аудит держави. Зеленський має намір створити при президентові консультативний орган з експертів, зокрема міжнародних, які проведуть його за три-чотири місяці.
9. Запровадити "секретний план" для Ради. "Оскільки більшість рішень неможливі без Верховної Ради, Зеленський хоче налагодити співпрацю з депутатами. А якщо співпраці не вийде, обіцяють впровадити інші варіанти, "які багатьох здивують", - йдеться в матеріалі.
10. Реформувати Адміністрацію президента, прибравши "кураторів". На думку команди Зеленського, АП повинна виконувати дві функції: канцелярії і органу, який "напрацьовує нові ідеї і дає поштовх". Обіцяє розсекретити список гостей Банкової.
Нагадаємо, на зустрічі з бізнесом в середині березня Зеленський пообіцяв представити ключову п'ятірку своєї команди після виходу до другого туру президентських виборів, але поки що нікого так і не назвав.
Після перемоги в першому турі майже з дворазовим відривом від чинного президента Петра Порошенка Володимир Зеленський знову пообіцяв назвати ключову п'ятірку своєї команди до другого туру, призначеного на 21 квітня.
Зазначимо, за результатами першого туру виборів лідерами є кандидат в президенти Володимир Зеленський (30,24%) і Петро Порошенко (15,95%). Другий тур виборів відбудеться 21 квітня.