Переговори про створення парламентської коаліції ведуть вже п'ять політичних сил.
Зокрема, на сьогоднішній раунд обговорення прибули кандидати в народні депутата від партії "Народний фронт" В'ячеслав Кириленко, Дмитро Тимчук, Вікторія Сюмар, голова виборчого штабу партії "Блок Петра Порошенко" Віталій Ковальчук, кандидати в народні депутати від партії "Об'єднання "Самопоміч" Єгор Соболєв, Семен Семенченко, Ганна Гопко, лідер Радикальної партії Олег Ляшко, представник партії "Батьківщина" Григорій Немиря.
Кандидат у народні депутати від "Батьківщини" Григорій Немиря повідомив, що наступне засідання робочої групи з узгодження коаліційної угоди заплановане на 10 листопада.
"Наступне засідання робочої групи в цьому складі планується провести 10 листопада о 15.30", - сказав він журналістам у суботу після закінчення коаліційних консультацій.
"Ми запропонували алгоритм максимального прискорення і завершення роботи над проектом коаліційної угоди з тим, що вже на наступному тижні це можна зробити", - зазначив політик.
В Блоці Петра Порошенка відзначають, що навряд чи варто сподіватися на погодження коаліційної угоди до понеділка.
"Ми всі прагнемо до цього, таку позицію висловила "Батьківщина", але я думаю, що це надзвичайно складно, оскільки наш підхід полягає в тому, що ми не повинні спочатку оголосити коаліцію, зібратися і випити шампанське, а потім зібратися і думати, що робити", - сказав журналістам кандидат у народні депутати від партії "Блок Петра Порошенко", радник президента України Микола Томенко.
За його словами, в разі об'єднання в коаліцію п'яти партій, які подолали 5%-й прохідний бар'єр на парламентських виборах, теоретично об'єднання отримає в Раді конституційну більшість.
"Якщо попередньо порахувати кількість (депутатів - ред.) п'яти фракцій, то, як мінімум, я нарахував сьогодні 305 (парламентаріїв - ред.)", - пояснив Томенко.
"Теоретично, у нас конституційна, проєвропейська, проукраїнська коаліція на 305 осіб, а практично - ще тривають дискусії", - зазначив він.
Томенко розповів, що робоча група вже погодила 2 розділу коаліційної угоди, які стосуються сфери безпеки і оборони, а також гуманітарної та соціальної політики.
"Обидва розділи, можна сказати, ми погодили, за винятком нюансів, які потрібно на експертному рівні узгодити. Є застереження щодо чисто технологій, скажімо, термінів, коли ми що реалізовуємо", - додав політик.