UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Клімкіна назвали головну мету нової резолюції ООН щодо Криму

Генеральна Асамблея ООН розгляне проект документа в грудні.

У Міністерстві закордонних справ України розцінюють попереднє голосування за резолюції Генеральної асамблеї ООН про недотримання прав людини в анексованому Криму як свідчення підтримки світовим співтовариством позиції Києва в питанні деокупації півострова. Головною метою документа є примус РФ до припинення порушень прав людини в Криму.

У заяві українського зовнішньополітичного відомства, поширеній увечері у вівторок, 14 листопада, сказано, що схвалений профільним комітетом проект резолюції Генасамблеї "є логічним продовженням минулорічної резолюції Генасамблеї 71/205 щодо прав людини в окупованому Криму".

"Нинішня резолюція має на меті змусити Росію як державу-окупанта припинити брутальні порушення прав і основних свобод людини", - підкреслили в МЗС.

Внесення нового документа на розгляд Генеральної Асамблеї обумовлено продовженням злочинної політики Кремля на окупованому півострові, невиконанням Росією вимог попередньої резолюції і посиленням репресій в Криму.

"Документ містить заклик до виконання проміжного рішення Міжнародного суду ООН у справі Україна проти РФ від 19 квітня 2017 року, яке досі не виконано Росією... Доступ на півострів міжнародним моніторинговим місій залишається закритим. Це питання має прямий вплив на повсякденне життя жителів Криму, а значить, вимагає негайного вирішення", - пояснили в МЗС.

Голосування Генеральної Асамблеї ООН за схвалений профільним комітетом проект резолюції відбудеться у другій половині грудня.

Україна закликає міжнародне співтовариство "об'єднатися навколо наших спільних цінностей і захистити жителів Криму від свавілля окупантів".

Як повідомлялося, 14 листопада Третій комітет Генеральної асамблеї ООН підтримав проект резолюції "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Документ підтримали представники 71 держави, 77 – утрималися, 25, у тому числі РФ, – проголосували проти

Резолюція засуджує порушення, обмеження прав людини, дискримінацію кримських татар, українців та представників інших етнічних і релігійних груп з боку російських окупантів; застосування законодавства РФ на анексованій території і примусове переведення громадян України в російське громадянство.

У проекті резолюції міститься вимога до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо поновленню прав і свобод громадян України на півострові і заклик забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.

Крім того, документ містить заклик негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, а також покласти край практиці примусу жителів Криму до служби в російській армії, в тому числі за допомогою тиску або пропаганди.

Проект резолюції засуджує відмову в доступі на територію Криму моніторингової місії ООН з прав людини в Україні незважаючи на чинний мандат місії.