UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Київській області райадміністрації доручили сформувати політпаспорти громад. Готуються до виборів?

Такі процеси можуть вказувати на підготовку довиборів. Але, зазвичай, це робота партій, а не місцевої влади.

Районні державні адміністрації в Київській області почали надсилати офіційні листи місцевим адмніістраціям із розпорядженням сформувати політичні паспорти громад, які зазвичай готують напередодні виборів. Відповідні документи опублікував «Главком».

Як зазначає авторка матеріалу Ірина Федорів, місцеву владу просять вивчити інформацію про лояльність голів населених пунктів до влади, розклади у місцевих радах, дані про потенційних кандидатів від влади та опозиції на виборах. Також там може бути інформація про лідерів думок, які впливають на інформаційне поле певної території.

«Зважаючи на інформацію, яку запитують адміністрації у місцевих чиновників під час війни, можна говорити й про те, що обласні та районні адміністрації почали виконувати функції підрозділів політичного штабу правлячої партії», - зазначає видання.

Так, листа отримали голови громад Бучанського району від начальника Гостомельської селищної військової адміністрації, та адміністрації у Білоцерківському районі.

«Відповідно до усного доручення Київської обласної державної (військової) адміністрації, Бучанська районна державна (військова) адміністрація просить надати дані щодо політичної ситуації у територіальних громадах району, шляхом заповнення політичного паспорта, що додається», – йдеться у телефонограмі, яку публікує видання.

При цьому зібрати інформацію просять «у максимально стислі терміни» і відзвітувати. Водночас інформація жодним чином не стосується завдань військових цивільних адміністрацій або мерій. Зазвичай її збирають політичні штаби партій напередодні виборів.

Читайте також: ВР справді готується до виборів, але післявоєнних – глава профільного підкомітету

У місцевих радах підтвердили факт отримання таких листів, але коментувати офіційно ситуацію відмовились.

У свою чергу  голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко запевнив видання, що: «Київська обласна військова адміністрація доручення районним адміністраціям готувати або збирати інформацію такого характеру не давала.

Коментар ZN.UA

Як зазначає редактор відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова, політпаспорти - це перманентна історія - таку інформацію влада завжди збирає. Але те, що документи спливли, а деякі глави ОВА відчули особливий приплив відповідальності, може говорити про активізацію процесу. Незважаючи на вчорашню заяву президента. Якому технологічно поки що не вигідно говорити про ухвалене рішення  про проведення президентских виборів. Очевидно, що глава держави не готовий до прийняття компетентних рішень. Зрозуміло, що ці вибори нічого не вирішать системно – уряд на основі коаліції президенту можна перевантажити вже зараз! – але, безумовно, подарують Зеленському ще п'ять президентських років. Більш того, він політично готується до президентських виборів. Технологічно - ні, що ще один важливий сигнал і ризик проведення виборів "по беспределу". Він вводить правила гри, а значить першим стане в чергу. Перемога на виборах виявилася важливішою, ніж перемога у війні. На жаль.

Читайте також: Війна і вибори. Яка перемога важливіша?

Як показало опитування, проведене Центром Разумкова на замовлення ZN.UA, українці не хочуть виборів президента і готові продовжити повноваження Володимира Зеленського до закінчення війни.

Ба більше: їх проведення зараз не на руку і самому гарантові. Детальніше про це можна прочитати у матеріалі Інни Ведернікової "Із Україною в серці. Чому вибори не розв’яжуть проблем держави, що воює, і який вихід є в президента".