У Хіросмі в Японії розпочинається саміт лідерів "Великої сімки". Країни зібралися запровадити нові санкції проти Росії, що, як пише Reuters, є достатньо символічним тлом для їхніх зусиль завадити Москві поширити вплив над Україною.
Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда та інші лідери G7, до якої також належать Сполучені Штати, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія та Канада, мали відвідати меморіал миру в місті, зруйнованому атомною бомбою під час Другої світової війни.
Пізніше лідери мають оголосити про посилення санкцій проти Росії та обговорять стратегію щодо війни, яка триває більше року і не має ознак послаблення.
Велика Британія оголосить про заборону на російські алмази та імпорт металів з Росії, включаючи мідь, алюміній і нікель, на підтримку України, йдеться в заяві уряду. Лондон також націлений на ще 86 осіб і компаній з військово-промислового комплексу РФ, це окрім тих, хто займається енергетикою, металургією та судноплавством.
Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив у п'ятницю, що Європа обмежить продаж російських алмазів.
Особливе місце Хіросіми в історії людства як першого міста, проти якого було застосовано ядерну зброю, зробило її похмурою платформою в дощовий похмурий день, коли лідери зібралися в меморіальному парку миру.
Офіційні особи все ще обговорювали деталі своїх останніх заяв щодо Росії, а також обговорювали ситуацію щодо Китаю, за словами представників чотирьох залучених країн.
Москва заявила, що готова використовувати свій ядерний арсенал для захисту своєї «територіальної цілісності», якщо це буде необхідно. Кісіда, який представляє Хіросіму в нижній палаті парламенту Японії, сказав, що він обрав місто для саміту, щоб зосередити увагу на контролі над озброєннями.
«Ви почуєте потужну заяву про єдність, силу та відданість у нашій відповіді на агресивну війну Росії», — сказав високопоставлений чиновник адміністрації США. «Ви побачите нові кроки, зроблені для економічної ізоляції Росії та послаблення її здатності вести війну».
США мають намір додати 70 компаній до свого чорного списку експорту та розширити повноваження щодо санкцій до 300 компаній, а також нових секторів російської економіки, сказав він.
Мета полягає в тому, щоб закрити лазівки в країнах від Європи до Азії та Близького Сходу, націлитись на товари, які Росія використовує для ведення війни, зменшити залежність від експорту енергоносіїв цієї країни та обмежити доступ Москви до міжнародної фінансової системи.