UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Харкові розслідують можливе підроблення електронного підпису Кернеса

Поки мер лікувався за кордоном від ускладнень ковіду, у місті тривала боротьба за владу.

Харківська обласна прокуратура відкрила справу про можливу підробку електронного підпису Геннадія Кернеса, слідчі з’ясовують обставини обрання Ігоря Терехова секретарем міської ради.

Із запитом до правоохоронців звернулася депутатка від «Слуги народу» Аліна Мустафаєва. Вона стверджує, що призначення Терехова відбулося з порушенням.

Депутатка вважає, що підпис підробили чинний секретар Терехов і секретар минулих скликань Олександр Новак.

«Як мені стало відомо, документ складався і підписувався на другому поверсі Харківської міської ради, а Кернес Г.А. не має жодного відношення до даного документу», - пише депутатка у Facebook.

За її словами, аби зберегти відображення німецької IP-адреси, спільник Терехова та Новака повторно відправив документи з Німеччини.

Нагадаємо, 9 грудня депутати міськради з другої спроби обрали голову, який мав проводити першу сесію нового скликання (ним став О.Новак – ред.), і той зачитав скріплений електронним підписом Кернеса лист про висування віцемера Ігоря Терехова на посаду секретаря. Сам мер тоді ще залишався на лікуванні в Німеччині.

Справа розслідуватиметься за ч.3 статті 358 Кримінального кодексу України – підроблення документів, печаток, штампів та бланків за попередньою змовою групою осіб. Підслідність визначено за обласним главком Нацполіції.

Відповідь прокуратури на депутатське звернення щодо підробки підпису Кернеса та незаконного обрання секретаря Харківської міської ради. Розслідування розпочато!

Опубликовано Аліна Мустафаєва Понедельник, 11 января 2021 г.

Читайте також: У Харківській міськраді пропонують присвоїти Кернесу звання почесного харків'янина, встановити пам'ятник і назвати його ім'ям станцію метро

Після смерті Геннадія Кернеса Харків переходить у тимчасове управління його колишньої «правої руки» Ігоря Терехова і під патронат голови МВС Арсена Авакова. Консультації, які перетворились на домовленості про переформатування влади в регіоні, велися з осені, коли важко хворий мер вже перестав бути самостійним суб'єктом політики і став її об'єктом. Докладніше читайте в матеріалі Сергія Жукова «Король помер. Хай живе..?» у ZN.UA.