Українська сторона вважає неприйнятною позицію Амстердама щодо можливості відмови від ратифікації Угоди про асоціацію України з Європейським союзом, заявила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
"Ми продовжуємо працювати з усіма країнами-членами ЄС, керівництвом всіх країн-членів ЄС щодо того, що ми вважаємо неприйнятною таку позицію Нідерландів", – цитує "Інтерфакс-Україна" її заяву в ході "години запитань до уряду" у Веховній Раді.
За її словами, уряд Нідерландів міг би ратифікувати угоду із зазначенням особливої позиції по його окремим нормам.
"Ми вважаємо, що нам необхідно отримати ратифікацію від Нідерландів, можливо, з зазначенням особливої позиції щодо того, що двосторонні норми, які стосуються виключно окремих країн, в Угоді про асоціацію вони, можливо, не будуть застосовуватися Нідерландами", - зазначила вона.
Віце-прем'єр висловила жаль з приводу заяви прем'єра Нідерландів Марка Рютте, який вважає ратифікацію угоди урядом королівства малоймовірною.
"Це означає, що уряд Нідерландів на даний момент не готовий взяти відповідальність за свої попередні рішення, які були прийняті в липні 2015 року, разом з парламентом Нідерландів, коли були завершені ратифікаційні процедури в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію. А зараз приймається до уваги рекомендаційний референдум і, по суті, враховується думка 20% населення Нідерландів, які зараз впливають на те, що Україна може стати заручником такого голосування нідерландських громадян", - уклала вона.
Напередодні, 22 вересня, виступаючи в парламенті, Рютте заявив, що уряд королівства Нідерландів, найімовірніше, не буде ратифікувати угоду про асоціацію між Євросоюзом і Україною. У відповідності з нормами ЄС, для укладення угоди про асоціацію з третьою країною, його повинні ратифікувати уряди всіх країн-учасниць союзу.
Нагадаємо, 12 квітня були оголошені офіційні результати референдуму щодо асоціацію ЄС і України. Згідно з ним, явка склала 32,28%, перевищивши необхідні 30% для того, аби референдум був визнаний таким, що відбувся. Проти ратифікації проголосували 2,5 млн осіб або 61% виборців, за – 1,6 млн осіб або 38,21% виборців.
Після оголошення перших результатів, прем'єр-міністр Марк Рютте заявив про неможливість продовжувати ратифікацію Угоди про асоціацію.
У липні президент України Петро Порошенко зустрівся з Рютте, і закликав нідерландську сторону прийняти відповідальне рішення щодо Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.