UA / RU
Підтримати ZN.ua

У «Європейській солідарності» закликали до єднання. І закритого засідання парламенту

Депутати хочуть дізнатися про стартову позицію України на переговорах з Росією і «червоні лінії» мирної угоди.

Політична партія «Європейська солідарність» виступила із заявою за підсумками українсько-російських переговорів у Стамбулі 29 березня.

У політсилі підтримали неприпустимість поступок агресору в питаннях територіальної цілісності. Та закликали поєднати дипломатичні та оборонні зусилля у боротьбі за мир в Україні.

Крім того, у заяві наголошується на важливості єднання українців і українських політсил: «З 24 лютого ми дотримуємося і надалі будемо дотримуватися принципу внутрішньополітичної єдності як запоруки перемоги».

Однак вже у наступному реченні депутати вимагають провести закрите засідання Верховної Ради та голів парламентських  фракцій для обговорення переговорних позицій України.

«Вимагаємо якнайшвидше провести закрите засідання Верховної Ради і поінформувати народних депутатів про стартову позицію України на цих складних переговорах. Змістовно ж обговорити її пропонуємо на зустрічі президента та голів парламентських фракцій, за винятком «ОПЗЖ», після засідання парламенту», - йдеться у документі.

Необхідність засідань у політсилі обґрунтовують потребою ознайомитися зі змістом гіпотетичної мирної угоди.

«Маємо розуміти, що нашим переговорникам потрібне поле для маневру. І що детальну оцінку гіпотетичній мирній угоді можна давати не на основі заяв на пресконференції, а лише тоді, коли буде зрозумілий її повний і остаточний зміст, фіналізований документ», - підсумовується у заяві.

У політсилі також закликали обережно ставитися до заяв росіян про зменшення воєнних загроз для Києва чи Чернігова. Вони не відповідають дійсності і можуть ввести в оману.

Читайте також: Чалий назвав офіційну позицію України щодо гарантій безпеки: "Вони мають бути аналогічні 5 статті НАТО"

Нагадаємо, 29 лютого у Стамбулі відбувся новий раунд українсько-російських переговорів. Як повідомляло ZN.UA, Росія висунула Україні шість умов: нейтральність, правовий статус російської мови, демілітаризація, «денацифікація», визнання Криму російським, ОРДЛО – «незалежними» у межах Донецької і  Луганської областей.

За підсумками дискусії Україна запропонувала зафіксувати питання Криму на 15 років і погодилася не повертати окуповані території у військовий спосіб. Крім того, Україна наполягає, що альтернативою відмови від членства в НАТО має стати Договір про гарантії безпеки, які мають бути аналогічними до 5 статті НАТО (напад на нашу державу вважатиметься нападом на усіх підписантів і потребуватиме).

Росія за підсумками переговорів продовжувала наполягати на «денацифікації» України (раніше західні ЗМІ повідомляли, що це питання зникло зі списку вимог Кремля), а також заявила, що «не проти вступу України у Європейський Союз».

Одразу після переговорів РФ заявила про відведення військ на Київському та Чернігівському напрямках. Однак західні та українські експерти налаштовані скептично. На думку фахівців, агресор присипляє пильність і використовує втому від війни, щоб перегрупувати війська і спробувати захопити східні регіони та втримати південні (які є коридором до окупованого Криму). Переговори ж дозволяють агресорові виграти час.