UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЄС вже підготували "позитивне" та "негативне" рішення щодо надання Україні статусу кандидата — ЗМІ

У Київ повинна приїхати президентка Єврокомісії, аби пояснити Зеленському, як наша сторона може повпливати на прийняття правильного рішення. 

У Європейському Союзі підготували два рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ. Про це пише УП

Перше рішення - "позитивне", або план А. Він передбачає, що Єврокомісія надасть висновки, що Україна відповідає необхідним критеріям, після чого ЄС надасть нам статус кандидата. Всі наступні кроки, наприклад перемовини, розпочнуться після проведення певних реформ. 

Друге рішення - "негативне", або план Б. Він полягає в тому, що Україні вже зараз висунуть умови, які вона повинна виконати. Після цього наша країна стане "кандидатом в кандидати". Перелік вимог може прописати Єврокомісія у своїх підсумках, аби не виглядало так, що їх диктують ті столиці, які й стали ініціаторами цього плану. 

На саміті в червні, якщо все ж підтримають "негативне рішення", Україну назвуть "потенційним кандидатом". Київ отримує юридично визнану перспективу членства, яка досі формально справді не зафіксована у жодному документі.

У Єврокомісії деякі посадовці заявляють, що "негативний" план не буде зрадою. Його навіть спеціально зливають у ЗМІ. 

"Але у вигляді цієї "перемоги" джерело в ЄС розповіло журналістам саме про план Б, який стане для Києва безумовною поразкою. Про це вже публічно заявили та в уряді, і на Банковій. Про це одностайно кажуть українські експерти-реформатори, які спрямували до ЄС лист з цього приводу, який зібрав безпрецедентно широку підтримку", - пише УП. 

За даними ЗМІ, найближчим часом Київ повинна відвідати президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, аби розповісти президентові Володимиру Зеленському, як Україна може повпливати на ситуацію, аби на саміті все ж прийняли правильне рішення.  

Читайте також: Дипломатична активність України щодо набуття статусу кандидата до ЄС не припиняється – Зеленський

Учора віцепрем’єр-міністерка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла, що є три країни Євросоюзу, які не підтримують надання Україні статусу кандидата на вступ. За даними Bloomberg, йдеться про Данію та Нідерланди

До цього голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що Україна не сприйме жодних сурогатних версій чи альтернатив статусу кандидата в члени Євросоюзу.