UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Харківській міськраді не залишають надій прибрати волонтерський намет з площі

Ситуація з наметом "Все для перемоги" виглядає явним викликом проросійських сил на тлі триваючої війни в Донбасі.

Харківська влада наполеглива у своєму рішенні знести волонтерський намет або хоча б прибрати її з центральної площі, де, як вони вважають, вона псує весь вигляд. Однак замість того, щоб провести консультації або переговори, всі рішення по відношенню до патріотів і воїнів АТО проводяться авторитарним способом, що викликає ще більш глибоке протистояння. Проукраїнські активісти у Харкові розцінюють такі рішення як спробу реваншу антиукраїнських сил.

Харківська міськрада у суботу мала намір подати до Другого апеляційного суду апеляцію на рішення Харківського окружного адмінсуду, який відмовився заборонити проведення безстрокового мирного зібрання з використанням волонтерськго намету "Все для перемоги" на площі Свободи, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, намет "Все для перемоги" було встановлено на пл. Свободи проукраїнськими активістами в середині вересня 2014 року. За задумом активістів, він повинен був стати постійно діючою загальною платформою ряду громадських ініціатив для допомоги армії та переселенцям.

8 травня 2019 року на сайті Харківської міськради була зареєстрована електронна петиція з вимогою прибрати з площі Свободи волонтерський намет.

В той же день мер Харкова Кернес заявив про підтримку петиції і пообіцяв зробити все від нього залежне, щоб її реалізувати, якщо вона набере необхідну кількість голосів. Протягом 9 травня петиція набрала понад 5 тис. голосів, необхідних для розгляду міською владою.

11 травня на сайті Харківської міськради було опубліковано розпорядження територіального департаменту контролю про знесення намету, оскільки, на думку чиновників, він був встановлений самовільно та з порушеннями законодавства. У документі зазначено, що якщо протягом трьох днів намет не буде демонтовано добровільно, його демонтують на підставі рішення виконкому Харківської міськради.

15 травня в Харківській міськраді відбулося засідання погоджувальної комісії, на якому було розглянуто повідомлення про проведення безстрокового мирного зібрання з використанням волонтерськго намету "Все для перемоги" на площі Свободи.

"Комісія прийняла рішення запропонувати перенести проведення масового заходу з використанням намети з пл. Свободи на пл. Захисників України. У разі відмови - доручити юридичному департаменту Харківської міської ради у встановлений термін забезпечити підготовку та подачу матеріалу в Харківський окружний адміністративний суд", - повідомляє прес-служба Харківської міськради.

У ніч на 18 травня Харківський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Харківської міськради.

"Перевіривши юридичну і фактичну обг'рунтованість доводів сторін, суд прийшов до висновку, що мотивація і докази, на які посилається позивач, не дають суду підстав для встановлення висновків про обґрунтованість позову. Отже, у задоволенні позову слід відмовити", - йдеться у рішенні, винесеному суддею Владиславом Єгупенко.

Нагадаємо, 8 травня на сайті Харківської міськради були зареєстровані петиції з вимогами прибрати з центральної площі міста волонтерський намет з меморіалом загиблим військовослужбовцям, а також повернути проспекту Петра Григоренка і станції метро "Палац Спорту", перейменованим в рамках декомунізації в 2016 році головою ОДА Ігорем Райніним, ім'я маршала Жукова.

Мер Харкова Геннадій Кернес публічно закликав підтримати ці петиції і пообіцяв зробити все для реалізації озвучених пропозицій. У рекордні терміни петиції набрали необхідні для їх розгляду п'ять тисяч голосів. Зазначимо, що на сьогоднішній день вже 22 петиції на сайті міськради набрали більше п'яти тисяч голосів, але жодна з них не була розглянута міською владою. Петиції про знесення волонтерського намету і перейменування також реєструвалися, проте жодна з них не отримала значної підтримки.

У неділю, 12 травня, харків'яни провели акцію протесту центрі міста з вимогою до мера Геннадія Кернеса відмовитися від озвучених ним ініціатив знести волонтерський намет "Все для Перемоги" і повернути проспекту Петра Григоренка, перейменованому в рамках декомунізації, ім'я маршала Жукова.

Український інститут національної пам'яті вказав Кернесу на неприпустимість порушення законодавства і нагадав про кримінальну відповідальність за такі діяння.

11 травня Інспекція з парковки міськради винесла організаторам припис з вимогою демонтувати намет протягом трьох днів.