UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Генпрокуратурі прокоментували можливу екстрадицію Саакашвілі

У межах відповідної перевірки правоохоронці розіслали запити до органів держвлади України та запросили Саакашвілі до прокуратури для надання пояснень.

Прокуратура міста Києва за зверненням Міністерства юстиції України проводить за запитом правоохоронних органів Грузії екстрадиційну перевірку стосовно екс-президента Грузії, колишнього очільника Одеської ОДА та лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі, повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко.

"Відповідно до Європейської конвенції про видачу правопорушників, видача особи здійснюється за умови вчинення нею злочину, за який за законодавством сторони, що вимагає видачі, може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком не менше як один рік", - пояснив Лисенко на своїй сторінці в Facebook.

Він також додав, що задля повної перевірки та з'ясування обставин, які можуть стати підставою для відмови у видачі Саакашвілі Грузії, 27 грудня його запрошували до столичної прокуратури для надання відповідних пояснень.

Однак на прохання захисту політика його явку до прокуратури було перенесено.

"В межах екстрадиційної перевірки прокуратурою міста також направлено запити до органів державної влади України. Висновок, складений за результатами екстрадиційної перевірки, буде наданий Міністерству юстиції України для прийняття остаточного рішення", - зазначив речник ГПУ.

Нагадаємо, у п'ятницю, 5 січня, суддя Тбіліського міського суду Георгій Аревадзе оголосив рішення щодо визнання екс-президента винним у справі банкіра Сандро Гіргвліані та заочне засудження Саакашвілі до трьох років позбавлення волі. Йому висунуто обвинувачення за статтею "зловживання службовими повноваженнями".

Раніше грузинські ЗМІ повідомили про те, що представники України та Грузії ведуть на території Білорусі переговори про екстрадицію Міхеїла Саакашвілі з Києва до Тбілісі.

У жовтні минулого року генеральний прокурор Юрій Луценко, який раніше заявляв про неможливість екстрадиції Саакашвілі, повідомив про те, що ситуація змінилася, і екс-президента Грузії можуть вислати з країни у зв'язку з відмовою Державної міграційної служби надавати йому притулок в Україні.

Тим часом у МЗС Грузії заявили про те, що процес екстрадиції Саакашвілі "має звичайний перебіг".

30 листопада Державна міграційна служба продовжила Саакашвілі дозвіл на перебування на території України ще на три місяці.

А у середу, 3 січня, Окружний адміністративний суд Києва остаточно відмовив Міхеїлу Саакашвілі у визнанні незаконним рішення ДМС, яким йому відмовлено у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту після позбавлення громадянства України.

Нагадаємо, 5 вересня Україна отримала від Головної прокуратури Грузії запит про розшук, взяття під варту і екстрадицію Міхеїла Саакашвілі. За даними Головної прокуратури Грузії, Саакашвілі виступає в якості обвинуваченого у чотирьох кримінальних провадженнях.