Електронна декларація президента України Петра Порошенка буде в звичайному порядку перевірена співробітниками Генпрокуратури, однак запитань до неї небагато, заявив генпрокурор України Юрій Луценко 1 листопада.
Як повідомляє "Українська правда", генпрокурор підкреслив, що Порошенко декларував ті ж статки і в попередні роки, що знімає питання про їх походження.
"Як ви знаєте, президент нашої держави задекларував достатньо великі статки, які були предметом його декларацій і в попередні роки. Це знімає більшість запитань, бо ці кошти не виникли нізвідки. Багато років підряд Петро Олексійович Порошенко як громадянин, як держслужбовець, як народний депутат декларував майже ті самі статки", – зазначив він.
Луценко також підкреслив, що електронне декларування дозволить Україні "вирватися зі смертельних обіймів пост-радянського простору".
"Уявити собі електронну декларацію Путіна, всього його оточення, всіх народних депутатів і держслужбовців категорії "А" – вкрай важко. У нас вже будується нова країна, де влада прозора", – заявив генпрокурор.
Він також закликав українців проявити повагу до тих, хто чесно заробив свої статки і сплатив з них податки в український бюджет.
Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко задекларував права власності в більш ніж 100 компаніях в Україні, Росії, Польщі, Іспанії, Угорщині, Литві, Китаї, Нидерландах, на Кіпрі, Британських Віргінських островах. Згідно з електронною декларацією президента, його доходи в 2015 році склали понад 70 мільйонів гривень, у тому числі 121 54 тисячі гривень зарплати, 12 мільйонів 375 тисяч 404 гривень відсотків і 59 мільйонів 298 тисяч 642 гривень інвестиційних доходів.
Згідно з декларацією, Петро Порошенко отримав близько 48,7 мільйонів гривень інвестиційної прибутку на курсовій різниці при погашенні облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у 2015 році.
30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище.