UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Донецькій області сформовано менше половини ДВК

За станом на 13 травня у Донецькій і Луганській областях посилюється злочинний тиск сепаратистських груп на членів виборчих комісій з метою зриву дострокових виборів президента України.

Найбільше проблем під час формування дільничних виборчих комісій (ДВК) для проведення позачергових президентських виборів виникло в Донецькій і Луганській областях.

Про це повідомила на прес-конференції в середу, 14 травня координатор і парламентських виборчих програм Громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

"Найбільше проблем під час формування ДВК прогнозовано виникло у Донецькій і Луганській областях. З 22 окружних виборчих комісій Донецької області лише 10 повністю виконали процедури утворення ДВК. У той же час лише одна ОВК Луганської області не змогла сформувати ДВК. На жаль, насильство і залякування членів виборчих комісій у цих регіонах посилюється", - сказала Айвазовська.

У той же час вона зазначила, що процедури утворення ДВК на позачергових виборах президента України у цілому заслуговують на позитивну оцінку.

Зокрема, спостерігається безконфліктність і належна організація процесу внесення подань щодо кандидатур до складу ДВК та опрацювання документів членами ОВК. "На відміну від попередніх виборів, не виявлено масових фактів внесення кількома кандидатами на посаду президента України однієї і тієї ж особи до складу ДВК (так звані "двійники")", - сказала вона.

За інформацією Айвазовської, у цілому частка відхилених ОВК осіб становить 0,7% від загальної кількості кандидатур, запропонованих до складу ДВК. "Цей показник невисокий і свідчить про належну підготовку документів кандидатами на посаду президента України", - додала Айвазовська.

За її словами, у ДВК найбільше представлені кандидати на посаду президента України Зорян Шкіряк, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Микола Маломуж, Сергій Тігіпко. Члени комісій від цих кандидатів включені до складу більш 80% ДВК. Менш за все представлені у ДВК кандидати Вадим Рабинович, Василь Цушко, Юрій Бойко, Дмитро Ярош, Ренат Кузьмін: на рівні від 0,4% (Рабинович) до 26% (Кузьмін).

"Причинами цього стала відсутність значної ініціативи з боку кандидатів у президенти забезпечувати організацію виборчого процесу та заповнити всі передбачені законом квоти у виборчих комісіях. А два кандидати - Валерій Коновалюк і Андрій Гріненко - не скористалися можливістю взяти участь у формуванні ДВК і не забезпечили жодного подання", - сказала Айвазовська.

За її словами, діяльність злочинних угрупувань і проросійськи налаштованих провокаторів на території Донецької і Луганської областей, численні випадки залякування членів виборчих комісій, збройні напади і протиправне втручання в діяльність ОВК серйозно дестабілізують їхню роботу в цих регіонах. З 22 окружних виборчих комісій Донецької області лише 10 комісій повністю виконали процедури утворення ДВК (територіальні виборчі округи № 41, 45,46, 55, 56, 57, 58, 59, 61, 62). У Луганській області тільки ОВК № 108 не змогла сформувати ДВК.

За інформацією "Опори", станом на 13 травня в Донецькій і Луганській областях посилюється злочинний тиск сепаратистських груп на членів виборчих комісій з метою зриву дострокових виборів президента України.

Вона зазначила, що суспільно-політична та криміногенна ситуація в Донецькій і Луганській областях вимагає від органів державної влади України застосування нестандартних підходів до забезпечення виборчих прав громадян та адекватного врахування аспектів безпеки проведення голосування, а також розробки і втілення цілого комплексу заходів для гарантування безпеки учасникам виборчого процесу та роботи виборчих комісій. !zn

Читайте також:

КВУ проти виборів президента на території, де проводиться АТО

МВС запустило інтерактивну мапу порушень на виборах президента

Для проведення виборів 25 травня на Донбасі Україна вивчає досвід Афганістану