Від керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури залежить багато чого. Безумовно, його особистість істотним чином буде впливати на культуру САП і її результати. Але теза, що успіхи або невдачі прокурорів САП належать виключно керівництву, - дуже інфантильний. Колектив САП реально невеликий, і рівень навантаження (за кількістю кримінальних проваджень) на нього - досить низький.
Про це в своїй статті для DT.UA пише Володимир Петраковський. За його словами, тиск медіа, політиків та активістів спонукає керівника САП постійно перебувати в курсі ходу кримінальних проваджень.
"Крім того, не слід забувати, що фігуранти кримінальних проваджень САП нерідко є спеціальними суб'єктами (адвокатами, суддями, депутатами місцевих рад, міськими головами тощо), щодо яких ряд процесуальних рішень повинен приймати саме керівник САП. Тому він часто буває залучений до визначення курсу і динаміки розслідування з урахуванням своїх прямих посадових обов'язків", - підкреслює експерт.
Детальніше про проблеми САП читайте у статті Володимира Петраковського "Антикорупційна прокуратура: два виміри незалежності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".