UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдумі РФ вважають неповною легітимність майбутнього українського президента

Спікер Держдуми звинуватив українське керівництво у проведенні "каральної" операції на Донбасі. За його словами, легітимність виборів в таких умовах "важко уявити".

Ступінь легітимності президента України, якого оберуть у разі проведення виборів 25 травня, виявиться неповною, але ще сумнішою буде ситуація, якщо вибори не відбудуться, заявив спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін.

"Ми виходимо з того, що нинішня влада в Україні нелегітимна. Звичайно, ступінь легітимності влади або президента, обраного в разі, якщо вибори відбудуться 25 травня, на мій погляд, теж буде неповним", - сказав Наришкін в інтерв'ю телеканалу "Россия 24".

Він підкреслив, що йому важко уявити легітимність виборів в умовах "по суті каральної операції щодо кількох регіонів країни, до двох областей, де живуть близько 7 млн громадян цієї країни".

"Мені важко уявити, що такі вибори можуть бути цілком легітимними. Але при цьому очевидно і непроведення виборів - це ще більш сумна ситуація", - сказав спікер Держдуми.

Він переконаний, що в України ще є можливості для стабілізації ситуації всередині країни шляхом широкого діалогу.

"Я глибоко переконаний в тому, що при всьому при тому, що криза в Україні зайшла дуже далеко і що ескалація конфлікту триває, тим не менш, ще залишилися резерви, залишилися ресурси для того, щоб поставити перепону кризі, щоб ескалація конфлікту була зменшена. Дорога до цього йде тільки через діалог, через діалог усіх політичних сил усередині України", - сказав Наришкін.

Так він відповів на питання кореспондента, чи готова Росія включити до свого складу Донецьку та Луганську республіки, в яких нещодавно пройшли референдуми.

Наришкін вважає, що в українському діалозі повинні брати участь всі регіони України, які могли б представити свою точку зору, свої пропозиції про те, як може далі існувати держава Україна".

Відповідаючи на питання, хто повинен брати участь в діалозі, Наришкін сказав: "Це, насамперед, українська проблема. І для того, щоб мир і спокій повернулися у братську для нас країну, необхідний діалог і необхідно, щоб під час цього діалогу сторони дійшли згоди, до суспільного договору, який мав би бути конституційно закріплений". !zn

Читайте також:

Тарута запевнив, що сепаратистам не під силу зірвати вибори в Донецькій області

В "Донецькій республіці" Януковича не чекають, оберуть свого "президента"

Південний Схід: гілка дерева нашого