Ефір телеканалу "1+1" у так званий "день тиші" 30 березня наповнять проекти за участю кандидата в президенти, шоумена Володимира Зеленського, повідомляє на своїй сторінці журналістка Христина Бердинських. Відповідну інформацію також вказано на сайті телеканалу.
"Програма передач на 30 березня на "1+1", телеканалі Ігоря Коломойського. Це "день тиші" перед виборами. "Квартал", "Розмiші комiка", "ЧістоNews"- це все проекти "95-го кварталу" Володимира Зеленського. Док. фільм "Рейган" також озвучує Зеленський (голос Рейгана). Дуже гучний "день тиші")))) ", - пише вона на своїй сторінці в Twitter.
Проекти за участю Зеленського майже безперервно транслюватимуть о другій половині дня, із 16:30 до опівночі. Згідно з вимогами українського законодавства, "передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем виборів" (ч. 2 статті 57 закону "Про вибори президента України").
Стаття 58 відповідного закону визначає поняття передвиборної агітації як діяльності, "з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост президента України".
Її формами є: "оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації політичної реклами, виступів, інтерв'ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій і повідомлень", "проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів і телепередач чи інших публічних заходів за підтримки партії - суб'єкта виборчого процесу чи кандидата на пост президента України, а також оприлюднення інформації про таку підтримку ".
Раніше активісти громадської мережі "ОПОРА" повідомляли про фіксацію ознак агітації за кандидата в президенти Володимира Зеленського на концертах гумористичного шоу "Ліга сміху" і безкоштовному концерті "95 кварталу" в Ужгороді. А в "Комітеті виборців України" наголошували на тому, що показ фільму "Слуга народу 3", в якому роль голови держави грає Володимир Зеленський, має розглядатися як передвиборна агітація.
Популярна ідея про те, що перемога Зеленського негайно дасть старт надшвидкісній конституційній реформі й переходу до парламентської республіки, має шанси на реалізацію. Але набагато перспективніше виглядає досягнення головними дійовими особами (олігархами) непублічних домовленостей із новообраним президентом про співпрацю. Докладніше читайте в матеріалі Олександра Макарова "Незаконнонароджений" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Нагадаємо, президентська кампанія в Україні офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Вибори голови держави призначено на 31 березня. ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти. Шестеро з них заявили, що знімають свої кандидатури на користь інших кандидатів.
Редакція DT.UA склала повний список кандидатів і зібрала коротку інформацію про них. Слідкуйте за перебігом подій у спецпроекті DT.UA Вибори-2019.