Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у день 80-ї річниці нападу гітлерівської Рейху на Радянський Союз зателефонувала президенту України Володимиру Зеленському і президенту Росії Володимиру Путіну.
В Офісі президента України повідомили, що в ході розмови, крім власне згадки про дату і важливість збереження історичної пам'яті про злочини нацизму, було порушено цілий ряд питань. Серед них - перспективи політичного врегулювання конфлікту в Донбасі. Співрозмовники також обмінялися запрошеннями: Меркель запросила Зеленського у Берлін 12 липня, Зеленський - запросив Меркель на інавгураційний саміт Кримської платформи і святкування 30-ї річниці Незалежності України 24 серпня у Києві.
У розмові з Путіним Меркель, судячи з повідомлення пресслужби уряду ФРН, обмежилася протокольними заявами про важливість пам'ятати про події 80-річної давності, передає «Інтерфакс-Україна».
«Канцлер підкреслила, що страждання, що принесли нацистські злочини людям в Росії, Україні, Білорусі та інших колишніх радянських республіках, живе в мільйонах сімей», - заявив офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт.
У Кремлі повідомили, що під час розмови Меркель вказала на важливість спільних зусиль для забезпечення безпеки в Європі.
Путін же поінформував співрозмовницю про підсумки його зустрічі з президентом США Джо Байденом на саміті в Женеві 16 червня.
Основними темами переговорів Зеленського з Меркель в Берліні можуть стати поставки нашій країні оборонних озброєнь і перспектива запуску російського газопроводу «Північний потік-2», що загрожує національній безпеці України.
У вересні в Німеччині відбудуться вибори до Бундестагу, після чого в уряді, швидше за все, з'явиться чорно-зелена коаліція. Коаліцію християнських демократів і «зелених» у Києві розглядають як одну з найбільш сприятливих для України, чекаючи, зокрема, перезавантаження політики щодо «Північного потоку-2». Докладніше читайте у статті Володимира Кравченка «Штурм Берлінської стіни» у ZN.UA.