Заступник голови Центральної виборчої комісії Євген Радченко запевнив, що ЦВК підбиває підсумки голосування у другому турі виборів президента у межах встановлених законом термінів і навіть випереджає графік. Отже, претензії переможця виборів Володимира Зеленського про нібито затягування оголошення результатів виборів є необґрунтованими.
"Є вимоги закону, і ми йдемо навіть з незначним випередженням строку, на який закон вказує нам", - заявив Радченко в ефірі телеканалу "Прямий" ввечері в четвер, 25 квітня.
Заступник голови ЦВК нагадав, що, згідно з законом, ЦВК має підвести підсумки та оголосити офіційний результат виборів протягом 10 днів з дня голосування.
"Станом на 25 квітня ЦВК прийняла майже всі протоколи окружних комісій для обробки. Нам залишилося всього три окружні комісії, які заплановані на завтра. Крім того, ще залишилося близько 40 дільничних комісій закордонного виборчого округу, для якого ЦВК виконує функції окружної комісії", - уточнив він, а також додав, що Комісія відправила на уточнення лише один протокол.
Радченко зазначив, що 24 квітня ЦВК прийняла паперові протоколи від більш ніж 100 окружних комісій, що є безпрецедентною кількістю.
25 квітня Володимир Зеленський записав відеозвернення, в якому звинуватив ЦВК у затягування оголошення результатів виборів, щоб інаугурація нового президента відбулася після 27 травня, і він не зміг розпустити парламент.
21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. За підсумками обробки 100% протоколів, за Володимира Зеленського проголосували понад 73% виборців, за Петра Порошенка – майже 24,5%. Явка на виборах склала 62,8%, на виборчі дільниці прийшли майже 18,5 млн українців.
Президент Петро Порошенко привітав Зеленського з перемогою, а також пообіцяв не йти з політики і захищати національні інтереси України та досягнення його команди за п'ять років президентського терміну.
Як пише заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін, команда Володимира Зеленського у разі його перемоги на виборах президента розглядає варіанти розпуску Верховної Ради і шантажу депутатів для їх примусу до співпраці. Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду, який у березні зажадав від Верховної Ради документального підтвердження існування коаліції.
Оглядач підкреслює, що якщо відповідні документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліція відсутня як мінімум з 28 лютого 2019 року. 30 днів, відведених на формування нової, закінчилися наприкінці березня. Отже, у переможця президентських виборів, якщо він обопрется на рішення ОАС, з'являться формальні підстави припинити повноваження ВР одразу після прийняття присяги.
Конструктором оригінального "капкана для Ради" джерела називають Андрія Богдана – особистого адвоката олігарха Ігоря Коломойського і головного юридичного радника штабу Зеленського.
Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".