Правом змінити місце голосування скористалися вже більше шести тисяч громадян України. Більшість з тих, хто висловив бажання проголосувати на вибори президента України не за місцем реєстрації, – мешканці Донецької та Луганської областей.
Згідно з даними, опублікованими на сайті Державного реєстру виборців, станом на 31 січня, змінили місце голосування 6328 осіб. 3359 з них зареєстровано у Донецькій, а 1350 – у Луганській областях.
У прес-службі Центральної виборчої комісії нагадали, що за мотивованим зверненням виборця орган ведення реєстру може змінити виборцю місце голосування без зміни його виборчої адреси на час виборів. Така можливість передбачена ч. 3 ст. 7 Закону україни "Про Державний реєстр виборців" і постановою ЦВК №893 від 13 вересня 2012 року.
При цьому громадяни, зареєстровані на тимчасово окупованих територіях, можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.
Президентська кампанія в Україні офіційно стартувала 31 грудня. Вибори глави держави призначені на 31 березня.
Станом на 30 січня, ЦВК зареєструвала 26 кандидатів у президенти: Ігоря Шевченка, Андрія Садового, Сергія Капліна, Віталія Скоцика і Валентина Наливайченка, а також Анатолія Гриценка, Євгенія Мураєва, Віталія Купрія, Ольгу Богомолець, Геннадія Балашова, Романа Насірова, Олександра Шевченка, Юрія Бойка, Юлію Тимошенко, Олега Ляшка, Олександра Вілкула, Дмитра Добродомова, Аркадія Корнацького, Олександра Мороза, Іллю Киву, Руслана Кошулинського, Олександра Данилюка, Сергія Таруту, Інну Богословську, Ігоря Смешка і Володимира Зеленського.
29 січня президент Петро Порошенко заявив про наміри балотуватися на другий термін.
Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".