Центральна виборча комісія України закликає іноземні держави та громадські організації, які відправлятимуть своїх спостерігачів на президентські вибори 31 березня, ретельно перевіряти склад делегацій.
"Комісія звертає увагу всіх іноземних держав і міжнародних організацій, які мають намір здійснювати спостереження за ходом виборчого процесу, що… (українським законодавством) Російську Федерацію визнано державою-агресором, яка чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території", - йдеться у повідомленні прес-служби ЦВК.
У комісії також наголосили на тому, що ЦВК займає послідовну позицію щодо мінімізації ризиків і загроз російського втручання у президентські вибори в Україні.
"У зв'язку з цим Центральна виборча комісія просить іноземні держави та міжнародні організації врахувати зазначену інформацію при прийнятті рішення про направлення офіційних спостерігачів", - додається у повідомленні.
У комісії також нагадали про те, що в Україні діє кримінальна відповідальність за перетинання державного кордону особами, яким заборонено в'їзд у країну, військовослужбовцям та силовиками країни-агресора, чи особами, які мають на меті заподіяння шкоди інтересам держави. Зокрема, поза пунктами пропуску чи через них, але з підробленими документами чи без них.
Своєю чергою заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін заявив про те, що Росія вимагатиме допуску своїх спостерігачів щонайменше на президентські вибори в Україні. Для чого використовуватиме Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ.
Раніше Міністерство закордонних справ України повідомило директора БДІПЛ ОБСЄ Інгіборгу Солрун Гісладоттір про те, що не прийматиме заявки від громадян Росії, забажають бути спостерігачами на майбутніх президентських виборах.
На прохання "Української правди" прокоментувати запрошення російських спостерігачів на вибори в Україні, яке РФ нібито отримала від ОБСЄ, Спеціальна моніторингова місія (СММ) організації надіслала відписку в тексті електронного листа: "усi питання стосовно виборiв мають бути адресованi до прес-служби ODHIR Warsaw".
Як відомо, в Україні з 31 грудня 2018 року стартувала президентська передвиборча кампанія. Вибори голови держави призначені на 31 березня.
У той самий день, згідно з постановою №274, оприлюдненою на сайті ЦВК, у Росії було закрито дільниці для голосування. Центрвиборчком переніс п'ять виборчих дільниць у Москві, Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі та Новосибірську до посольств України в Грузії, Казахстані та Фінляндії.
Докладніше про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".