UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів

Угорщина, яка обіцяла блокувати проведення зустрічей Україна-НАТО, не стала перешкоджати цьому засіданню.

У Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів, присвячене обговоренню ходу реформ та безпекової ситуації в Україні, повідомляє прес-служба віце-прем'єр-міністра Іванни Клипмпуш-Цинцадзе.

Наголошується, що головуюча на засіданні заступник генсекретаря НАТО Роуз Гьоттемюллер дала високу оцінку результатам співпраці між Україною та НАТО, запроваджуваним реформам, а також запевнила у незмінній солідарності й єдності держав-членів НАТО в питанні підтримки суверенітету та відновлення територіальної цілісності України.

Клипмпуш-Цинцадзе поінформувала учасників засідання про нинішню безпекову ситуацію в Донбасі і в Криму. Окремо віце-прем'єр-міністр зупинилася на основних результатах внутрішніх змін, зокрема в рамках виконання Україною попередньої Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО.

Вказується, що мова йшла про реформування сектору безпеки, судової системи та забезпечення верховенства права, боротьби проти корупції, вдосконалення податкової системи, продовження децентралізації, поліпшення системи міжвідомчої координації.

Також відзначалася важливість організації засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав та урядів під час саміту НАТО в Брюсселі в липні 2018 року.

"Посли країн НАТО відзначили свою незмінну підтримку України. Було відзначено прогрес, досягнутий Україною, та висловлено готовність Альянсу сприяти проведенню подальших реформ. Практичним механізмом реалізації реформ залишаються Річні національні програми, виконання яких щорічно оцінюється НАТО", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що Угорщина, яка обіцяла блокувати проведення зустрічей Україна-НАТО через закон про освіту, не стала перешкоджати засіданню на рівні послів.

Нагадаємо, що в лютому Угорщина зірвала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. У Будапешті свої дії називають тиском на Київ з метою перегляду мовних норм закону про освіту.

Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не тільки проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення Комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не тільки для України, але й для країн альянсу.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".