UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Брюсселі обговорюють перенесення безвізового режиму для України – посол в ЄС

Фактор міграційної кризи може впливати на швидкість ухвалення рішення щодо України.

Країни ЄС обговорюють можливість перенесення введення безвізового режиму для України, про це в інтерв'ю "Європейської правді" заявив посол України при ЄС Микола Точицький.

За його словами, фактор міграційної кризи може впливати на швидкість ухвалення рішення щодо України.

За словами посла, йдеться про ініціативу Єврокомісії створити процедуру, яка дозволить переглядати рішення про безвізовий вже після того, як воно прийняте.

"Є країни ЄС, які вважають, що спочатку потрібно внести ці зміни, а вже потім надавати безвізовий Україні", - сказав Микола Точицький.

У той же час, за його словами, остаточне рішення з цього питання ще не прийнято. При цьому посол ЄС застеріг від проблем, пов'язаних з можливим відкладенням рішення про безвізовий режим.

"Якщо це відбудеться (якщо введення безвізового буде відкладено. – ред.), Євросоюз може втратити надійного партнера на своєму східному кордоні", - сказав він.

"Якщо українці побачать, що незважаючи на все зроблене державою, незважаючи на те, що українці виконали всі свої зобов'язання, Євросоюз не виконує свої обіцянки і не надає безвізовий, то це, на жаль, буде негативно трактуватися в Україні", - пояснив посол.

Нагадаємо, 20 квітня Європейська комісія подала Європарламенту і Ради ЄС пропозиції щодо лібералізації візового режиму з Україною.

Міністри закордонних справ країн Балтії, Північних країн і держав Вишеградської групи за підсумками наради, що відбулася 21 і 22 квітня в Юрмалі, "відзначили необхідність невідкладно надати безвізовий режим Грузії та Україні".

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе прогнозує, що безвізовий режим з ЄС може запрацювати вже цього літа. "Так, це реально. Як тільки всі політичні процедури будуть закінчені, залишиться владнати юридичні деталі, вони займуть кілька місяців. Але це вже деталі, почнеться суто імплементація. Сподіваємося, що в Європі імплементація займе менше часу, аніж в Україні", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Детальніше про перспективи безвізового режиму з Євросоюзом читайте в інтерв'ю DT.UA з Іванною Климпуш-Цинцадзе.