У Великобританії представники колишніх акціонерів ЮКОСа ініціювали судовий процес для арешту російських активів згідно з рішенням третейського суду в Гаазі за позовом ЮКОСа.
Про це повідомив адвокат колишніх акціонерів компанії Тім Осборн.
"Ми подали документи до суду на Росію через британське посольство, тепер у Росії є близько двох місяців, грубо кажучи, до кінця серпня, щоб подати свій відгук на позов у Високий суд Лондона", - сказав Осборн.
"Ми сподіваємося зустрітися в суді з російськими представниками в Лондоні або Брюсселі чи Парижі, або в будь-якій іншій країні найближчим часом", - сказав адвокат. За його словами, поки немає точної дати перших слухань у суді, тому що спочатку РФ "повинна офіційно відповісти на позов".
"У Великобританії у нас просто немає можливості зробити так, як ми робили у Франції чи Бельгії, і заарештувати російські активи. У Лондоні нам потрібно провести повний судовий процес, перш ніж ми зможемо накласти арешт на ці активи", - сказав Осборн.
У посольстві Великобританії в Москві підтвердили факт передачі відповідних документів російській стороні. "Ми можемо підтвердити, що у відповідності з нашими правовими зобов'язаннями, 24 квітня 2015 року посольство Великобританії в Москві направило документи, що відносяться до вирішення арбітражного суду в Гаазі, в міністерство іноземних справ РФ. Роль посольства полягає тільки в передачі документів. Будь-які наступні дії є питанням ведення судів", - пояснили в британській дипмісії.
17 червня, за винятком диппредставительствв Бельгия заарештувала російські установи у зв'язку зі справою ЮКОСа, однак 21 червня влада вирішила розблокувати всі рахунки посольства РФ.
Крім того, 18 червня Франція заарештувала майно Russia Today російського державного телеканалу .
У Росії на це відреагував помічник президента РФ Андрій Білоусов, який заявив, що рішення про арешт держактивів в Бельгії не стало несподіванкою, Росії готуються до можливості повторення і в інших країнах. Він також додав, що Росія відмовляється платити по справі ЮКОСа, незважаючи на арешти.
"Справа ЮКОСа" - так називають події, які почалися в 2003 році, вони пов'язані з кримінальним переслідуванням основних співвласників російської нафтової компанії "ЮКОС" Ходорковського і Лебедєва, ряду співробітників компанії та афілійованих з нею організацій, а також процедури банкрутства компанії "ЮКОС"в результаті донарахування їй значної суми податків за минулі періоди.
Одним з результатів судових розглядів стало рішення Третейського суду в Гаазі, який зобов'язуєРосію виплатити 50 млрд доларів власникам ЮКОСа в якості відшкодування збитку.