Кримінальне провадження стосовно президента компанії Burisma Миколи Злочевського, який обіймав посаду міністра екології в уряді Миколи Азарова, було припинено влітку 2017 року, повідомив член парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Володимир Ар'єв.
"У 2015 році Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання посадовими особами Міністерства екології та природних ресурсів України своїм службовим становищем під час видачі спеціальних дозволів на користування надрами приватним підприємствам у 2010-2012 роках (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу). Саме тоді міністром був Злочевський. Саме на підставі цього провадження він був оголошений у розшук. Далі, в грудні 2015 року, провадження було передано до НАБУ за підслідністю. І далі закрито 1 серпня 2017", – написав депутат на своїй сторінці у Facebook ввечері в четвер, 1 лютого.
За словами генпрокурора Юрія Луценка, в 2015 році ГПУ передала справу щодо Злочевського Національному антикорупційному бюро на вимогу НАБУ.
"НАБУ має право витребувати будь-яку справу. Саме так вони отримали цю", - написав керівник Генеральної прокуратури у Facebook.
Нагадаємо, 1 лютого "Економічна правда" з посиланням на власні джерела повідомила, що екс-міністр екології Микола Злочевський повернувся до України.
Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в часи Януковича з липня 2010 року до квітня 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.
У вересні 2016 року Печерський районний суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру України зняти з розшуку Злочевського.
У січні 2017 року компанія Burisma заявила про закриття всіх справ в Україні щодо групи і її президента Миколи Злочевського.
Компанія Burisma в ході слідства оплатила донараховані фіскальними органами України 180 млн грн податків, від сплати яких вона раніше ухилилася, а також штрафні санкції.
Burisma Holdings, що володіє контрольним пакетом ТОВ "Куб-Газ", українськими видобувними компаніями "Еско-Північ", "Парі", "Перша українська нафтогазова компанія" і "Алдеа". Усього компанія володіє і розробляє 20 ліцензій на видобуток вуглеводнів в Україні, і 99% видобутку припадає на природний газ.