UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "БПП" назвали співучасників штурму Жовтневого палацу в Києві

У політсилі поклали відповідальність за сутички під будівлею не лише на Саакашвілі з прихильниками, але й на народних обранців, які хотіли взяти його на поруки.

Народні депутати, які хотіли взяти на поруки екс-губернатора Одеської області, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі, є співучасниками спроби штурму Жовтневого палацу в Києві у неділю, 17 грудня, зазначив голова фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов.

"Я хотів би звернутися до всіх тих, хто хотів взяти на поруки Міхеїла Саакашвілі - Юлія Тимошенко, Юрій Дерев'янко та інші. Відповідно до закону, той, хто бере на поруки, несе повну відповідальність за дії того, за кого ручаються. Тому ви також несете відповідальність за штурм Жовтневого палацу, де проходило свято. Ви також, як і Саакашвілі, винні в загрозі здоров'ю дітей, які на той момент були там", - цитує виступ Герасимова на засіданні погоджувальної ради "УНН".

Лідер фракції "БПП" також прокоментував дії українських силовиків під час сутичок із прихильниками Саакашвілі під будівлею палацу.

"Під час подій 17 грудня українська влада діяла виключно в правових рамках, забезпечуючи право людей на мирний протест. Але те, що відбувалося біля Жовтневого палацу, - це не мирний процес. Це акція з метою спровокувати правоохоронні органи на силові дії, навіть коли під загрозою життя дітей", - підкреслив він.

Читайте також: У Нацгвардії назвали кількість постраждалих під час штурму Жовтневого палацу бійців

Нагадаємо, 17 грудня у Києві відбувся черговий "Марш за імпічмент", в якому взяли участь близько десяти тисяч людей.

Під час віче на Майдані Незалежності, куди прийшли учасники акції, звучали заклики встановити символічні барикади довкола будівель парламентських комітетів і біля Верховної Ради.

Лідер "Руху нових сил" Міхеїл Саакашвілі повідомив про наміри створити штаб у Міжнародному центрі культури і мистецтв (Жовтневому палаці). Частина учасників мітингу вирушила до МЦКМ, входи в який заблокували поліція та Нацгвардія.

Під час штурму будівлі невстановлені особи кидали петарди і розпилили сльозогінний газ, у деяких правоохоронців відібрали спецзасоби.

Поліція попередньо кваліфікувала сутички під Жовтневим палацом за ст. 15, ст. 341 (замах на захоплення державних або громадських будівель чи споруд) і ст. 345 (загроза або насильство, вчинені стосовно працівника правоохоронного органу) КК України. Порушникам загрожує позбавлення волі на строк до 12 років.

Саакашвілі назвав спробу штурму МЦКМ провокацією, запевнивши, що його дезінформували про можливість орендувати приміщення.