Туреччина продала Україні значно більше безпілотників Bayraktar, ніж планувалося, пише Bloomberg. Співрозмовники ЗМІ в Міноборони в Анкарі розповіли, що зараз між сторонами тривають переговори щодо придбання двох десятків нових БПЛ.
У 2019 році виробник Baykar Makina продав Україні десятки безпілотників разом із станціями управління та ракетами. Зараз триває замовлення нових дронів.
У Baykar та уряді Туреччини цю тему коментувати відмовляються.
Тим часом співрозмовники ЗМІ зазначають, що на стадії планування й інші угоди між Україною та Туреччиною, зокрема й щодо виробництва спільних ракет-носіїв. Вони будуть подібними до українського комплексу "Зеніт-2". Також Туреччині можуть допомогти розробити балістичні ракети, проте в Анкарі заявляють, що у них немає такого наміру.
26 жовтня ЗСУ вперше застосували ударні дрони Bayraktar у зоні ООС. Збройними силами України було ухвалено рішення задіяти ударні безпілотники у відповідь на вогонь російських окупантів.
Наступного дня стурбованість застосуванням Україною безпілотника Bayraktar висловила Німеччина, пізніше до неї приєдналася і Франція. Водночас у посольстві США коментуючи використання безпілотника заявили, що риторика РФ про те, що ситуацію на Донбасі загострює Україна, не лише вводить в оману, а й загострює ескалацію напруженості.
Посол України в Німеччині Андрій Мельник жорстко відповів на "глибоке занепокоєння" Берліна використанням дронів Bayraktar.