UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білорусі Шаройко звинуватили в організації агентурної мережі

Водночас працівника посольства України назвали координатором ГРУ і оголосили персоною нон-грата.

У Комітеті державної безпеки Білорусі заявили, що затриманий український журналіст "Українського радіо" Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі, які за винагороду збирали для нього інформацію розвідувального характеру. Представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин на брифінгу в понеділок, 20 листопада, заявив, що Шаройко зізнався, що є співробітником кадрового апарату розвідки і насправді є полковником, який працює під прикриттям.

"25 жовтня 2017 року співробітниками КДБ при проведенні агентурної акції на гарячому був затриманий кадровий співробітник Головного управління розвідки Міноборони України Павло Шаройко. З урахуванням досвіду його роботи в якості керівника прес-служби Головного управління розвідки Міноборони, для прикриття йому визначено посаду кореспондента національної Громадської телерадіокомпанії України", - заявив Побяржин, пише білоруське видання Tut.by.

За його словами Шаройко створив мережу агентів, які "за грошову винагороду виконували його завдання із збору даних розвідувального характеру у військово-політичній сфері".

Також у КДБ заявили, що Шаройко назвав своїм координатором першого секретаря посольства України в Білорусі Ігоря Скворцова, який також нібито є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. За діяльність, не сумісну з дипломатичним статусом, Скворцов оголошений персоною нон-грата в Білорусі.

В КДБ додали, що "під час проведення слідчих дій, отримані переконливі докази протиправної діяльності Шаройко, що завдає шкоди національним інтересам Білорусі". Зокрема мова йде про "копії розвідувальних донесень". Однак у відомстві додали, що "з урахуванням характеру двосторонніх відносин із послом України в Білорусі була досягнута домовленість ці факти не розголошувати".

"Стосовно Павла Шаройко порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "Шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - зазначили в білоруському відомстві.

У свою чергу народний депутат Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook зазначив, що документ, який намагалися передати українському журналісту, є підробкою під справжній грифованный документ, що знаходяться в обігу в МО Білорусі. При цьому, його форма і стиль максимально наближені до документів МО РБ.

"Для додання більшої "справжності", підробка імітує не фінальній документ із підписами, виконавцями, вихідним номером, печаткою установи, а чорновий варіант, на якому відсутні зазначені обов'язкові елементи для документа з грифом секретності. Найбільш ймовірно, що автор цієї підробки не має доступу до поточних секретних документів МО РБ, але має фахівців, які колись працювали в системі МО і мали доступ до грифованого діловодства", - написав Тимчук.

Він додав, що цей "документ" швидше за все виготовили або у ФСБ РФ, або агентура ФСБ РФ в КДБ РБ з метою організації операції для арешту українського журналіста, а в подальшому - дискредитації Білорусі у відносинах з ЄС і Україною та розкрутці конфлікту між Білоруссю та Україною. Щодо змісту документа, то в ньому фактично відсутні будь-які закриті дані або відомості.

Читайте також: У Білорусі КДБ затримало ще одного українця

Нагадаємо, 17 листопада голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія і генеральний продюсер "Українського радіо" Дмитро Хоркін повідомили про затримання власкора "Українського радіо" Павла Шаройко в Білорусі. В "Українському радіо" відзначають, що близько двох тижнів Павло Шаройко не виходив на зв'язок, редакція не могла додзвонитися до нього та його родичів, він не відповідав і на повідомлення в мережі інтернет.