Народний депутат України від "Батькивщіни" Вадим Івченко заявив, що його фракція вимагає прийняття спільної позиції та спільного голосування, інакше вона буде наступною, хто вийде з парламентської коаліції.
"Ми теж хочемо впливати на порядок денний. Так сталося, що останні півроку жодних значущих законів від "Батьківщини" не ставиться. Ми не будемо статистами, або ми формуємо разом ппорядок денний, разом домовляємося, об'єднуємо загальну позицію і голосуємо або ми не будемо статистами, ми будемо наступними, хто вийде з коаліції", - сказав нардеп.
Нагадаємо, що 1 вересня голова "Батькивщіни" Андрій Кожем'якін заявив, що фракція не має наміру залишати парламентську коаліцію. "Для "Батьківщини" це питання не стоїть", - цитує Кожем'якіна прес-служба партії.
1 вересня лідер Радикальної партії Олег Ляшко оголосив про вихід фракції з парламентської коаліції і перехід в опозицію. Приводом для виходу з коаліції стало голосування щодо змін до Конституції.
31 серпня Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни в Конституцію (про новий порядок формування органів місцевої влади і про особливий статус Донбасу). Законопроект підтримали 265 народних депутатів. З п'яти фракцій коаліції за проект голосували лише дві – "Блок Петра Порошенко" і "Народний фронт".
Парламентська коаліція "Європейська Україна" з 302 п'яти депутатів фракцій була створена 27 листопада 2014 року. На сьогоднішній день в неї входять фракції "Блок Петра Порошенко" (143 депутата), "Народний фронт" (81), "Об'єднання "Самопоміч" (31), Радикальна партія Олега Ляшка (21), "Батьківщина" (19).
Після виходу Радикальної партії в коаліції залишається 273 народних депутата.