Центральна виборча комісія на засіданні в п'ятницю, 11 червня, прийняла рішення відмовити партії «Батьківщина» в реєстрації ініціативної групи для підготовки референдуму про заборону продажу сільгоспземель.
Як відомо, в Україні створили ініціативну групу, яка після реєстрації ЦВК мала розпочати збір 3 млн підписів за проведення референдуму про «заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна».
Таке рішення було ухвалено 22 травня під час зборів, організованих фермерськими та сільськогосподарськими асоціаціями і профспілками, громадськими організаціями за підтримки партії «Батьківщина».
До організації всеукраїнського волевиявлення за народною ініціативою погодилися приєднатися 17 тисяч осіб. Ініціативну групу «земельного референдуму» було вирішено утворити в кількості 11 тисяч учасників, які мають намір приєднатися до збору 3 млн підписів.
"Чи підтрімуєте Ви заборону продаж земель с/г призначення будь-кому, кроме держави Україна?" - питання групи Тимошенко
Однак, як відомо 15 травня ЦВК зареєструвала п'ять ініціативних груп, які були утворені на відповідних зборах громадян у селищі Петриківка Дніпровського району, смт Васильківка Синельниківського району, смт Кринички Кам'янського району, місті Нікополь Нікопольського району і селі Шестірня Криворізького району.
Одна з груп поставила питання: "Чи підтрімуєте Ви можлівість продаж земель (земельних ділянок) с/г призначення в Україні?" - ії вже зареєстровано.
ЦВК після довгих обговорень ухвалила Постанову про відмову в реєстрації, мотивувавши це порушеннями в організації зборів. А головне тим, що питання двох груп - зареєстрованої 15 травня і «Батьківщини» - збігаються по суті та за змістом, тому за законом про референдум друга група зареєстрована бути не може.
Проект рішення підтримали 10 членів ЦВК, четверо - проголосували "проти", троє утрималися.
«Відмова «Батьківщині», зрежисована оточенням Зе!, виглядає бездарно. - коментує ситуацію редакторка відділу політики Інна Ведернікова. - Йдеться про підставні ініціативні групи, про реєстрацію яких пару тижнів назад повідомила ЦВК . Деякі нечисленні утворення з Дніпра й області дружно випередили Тимошенко і про всяк випадок ангажували всі п'ять запитань для майбутніх референдумів. Земля, тарифи, приватизація, гральний бізнес і легалізація марихуани - голова «Батьківщини» озвучила ще в січні як програму своєї опозиційної діяльності. Тобто за законом до ЦВК жодних претензій: комісія відмовила Тимошенко, так як вона повторила вже зареєстровану земельну ініціативу дніпрян».
Чому рішення ЦВК щодо земельної ініціативи Тимошенко було передбачуваним? Навіщо Тимошенко вела перманентні переговори з Банковою, а паралельно збирала народ на референдум? Які її справжні цілі і мотиви? Звідки вона черпає ресурси - фінансові і кадрові? Чому мовчить про корупцію в Києві, і на які поступки йде заради виживання в політиці? Що збирається робити з власною партією, яка стала лідером продажу франшиз на місцевих виборах?
Відповіді на ці та інші питання читайте в матеріалі Інни Ведернікової «Влада чи гаманець».