UA / RU
Підтримати ZN.ua

ТСК заслухала двох офіцерів розвідки у справі "вагнерівців"

На слухання планують викликати також ексголову ГУР Міноборони Бурбу.

Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради заслухала в понеділок, 13 вересня, офіцерів розвідки Червінського та Семенюка у справі "вагнерівців" про ймовірні протиправні дії представників органів держвлади та інших осіб проти суверенітету України. Про це повідомила голова ТСК Мар'яна Безугла, передає "Інтерфакс-Україна".

За її словами, слухання пройшли в закритому режимі. Вся викладена офіцерами інформація долучена до матеріалів і буде зберігатися в архівах парламенту.

"Очільник ГУР (Кирило Буданов - ред.) підтвердив інформацію те, що ці офіцери були на посадах свого часу в Головному управлінні розвідки... За інформацією, яка була підтверджена ГУР, вони були долучені до спеціального заходу і також були уповноважені приймати рішення на оперативно тактичному рівні", - повідомила Безугла.

Вона підкреслила, що надана Червінським і Семенюком інформація збігається з "тим, що опрацювала ТСК, в тому, що активний спеціальний захід було сплановано і реалізовано влітку 2020 року", але при цьому їх особиста позиція не збігається з позицією комісії, оскільки вони вважають, "що спеціальний захід був повністю успішним і що просто надійшла інформація про його скасування або відстрочення". Офіцери також підтвердили, що ті рішення, про які вони могли зробити висновки, приймалися на рівні пана Бурби (екс-голови ГУР Міноборони - ред.).

Безугла зазначила, що ТСК у вівторок, 14 вересня, заслухає інформацію від представників Офісу генерального прокурора і Служби безпеки України щодо кримінальних провадженьу справі про затримання 33-х бойовиків ПВК "Вагнер".

Також ТСК має намір заслухати екс-начальника головного управління розвідки Міністерства оборони Василя Бурба.

"Комісія буде рада його заслухати, якщо він прийме рішення щодо цього, оскільки вже не є посадовою особою. Ми спробуємо ще раз звернутися до нього", - додала глава тимчасової слідчої комісії Ради.

У свою чергу член фракції "Голос" Роман Костенко підкреслив, що Бурба має бути заслуханий на ТСК і "як керівник ГУР на той момент і розповісти всю правду, як все відбувалося".

Читайте також: Справа про «вагнерівців»: ТСК розповіли, чому не викликали Зеленського і Єрмака

Нагадаємо, 24 червня Володимир Зеленський підтвердив, що спецоперація дійсно готувалася (хоча раніше відхрещувався, називаючи вигадкою журналістів), але українські спецслужби до неї нібито не причетні. За нашою інформацією, готувати спецоперацію дійсно допомагали спецслужби інших країн, в тому числі американські.

В ході операції були ідентифіковані і знайдені російські бойовики, які воювали в Донбасі. Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 і Ан-26 на сході України. Літак з 33 «вагнерівцями» на борту планували під слушним приводом посадити в Україні і затримати найманців. Але через «злив» операції, бойовики були затримані КДБ Білорусі і видані Росії.

Важко сказати, які мотиви штовхнули Зеленського на те, щоб перервати майже десятимісячне мовчання і заговорити про операцію двозначними фразами. Але реальність із зізнаннями президента виявилася гіршою найстрашніших очікувань. Чому - читайте в статті Володимира Кравченка «Чим загрожують Україні одкровення Зеленського щодо «вагнерівців» : все гірше, ніж ми думали» в ZN.UA.