UA / RU
Підтримати ZN.ua

Це недружній і популістський крок – Шмигаль розкритикував Польщу

Він зазначив, що на фоні продовольчого терору РФ, Польща поводиться некоректно.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль звинуватив Польщу в недружніх діях щодо України, коментуючи заяву глави уряду Польщі Матеуша Моравецького про намір закрити кордон для зернових з України після 15 вересня попри закінчення терміну мораторію Європейської комісії на імпорт українського зерна.

«Росія зірвала зернову ініціативу, знищує інфраструктуру чорноморських портів, вкотре провокує світову продовольчу кризу. У цей критичний час Польща має намір і далі блокувати експорт українського зерна в ЄС. Це недружній і популістський крок, який сильно вдарить по світовій продовольчій безпеці й економіці України», - заявив Шмигаль.

Він закликав партнерів та Європейську комісію втрутитись та забезпечити безперешкодний експорт українського продовольства до Європейського Союзу.

«Це солідарність не лише з Україною, але і зі світом, який потребує нашого зерна», - наголосив він.

Читайте також: Путін заговорив про вимоги для того, щоб Росія повернулася до "зернової угоди"

Напередодні в Польщі заявили, що не відкриватимуть кордон  для імпорту зернових з України 15 вересня навіть попри рішення ЄС.

«Я хочу чітко заявити, що ми не відкриємо цей кордон. Або Європейська комісія погодиться розробити… регламент, який продовжить цю заборону, або ми це зробимо самі», – сказав Моравецький.

При цьому він стверджує, що Варшава робить це  «не проти українців», а «для польських фермерів». Тим не менше в Польщі збираються заборони імпорт не лише зернових, а й інших сільськогосподарських товарів з України.

Читайте також: Альтернатива «зерновому коридору»: Литва та Хорватія запропонували допомогу

Як стало відомо,  Угорщина, Болгарія, Польща, Румунія і Словаччина закликають Єврокомісію продовжити заборону на імпорт українського зерна. Члени ЄС хочуть, щоб Єврокомісія продовжила заборону на імпорт української сільгосппродукції в ці країни після 15 вересня, коли закінчуються чинні обмеження.

Рішення Єврокомісії було прийнято на початку червня для зменшення надлишку пропозиції агропродукції в країнах, які заявляли про збитки на внутрішньому ринку через осідання на ньому дешевшого українського зерна.

Водночас президент Польщі Анджей Дуда на пресконференції в Києві 28 червня обіцяв, що  Польща скасує обмеження аграрної продукції з України після 15 вересня.

Про те, як супердешеве українське зерно, опиняючись на європейському ринку, суттєво знизило прибутки місцевих виробників, які не в змозі конкурувати ані за ціною, ані за кількістю із українським збіжжям, читайте в матеріалі Юлії Самаєвої «У ЄС не раді українському зерну, і це не суто ринкове питання» .