Керівник Державного бюро розслідувань Роман Труба заявив, що використання сенсорної кнопки для голосування у Верховній Раді поставило б під сумнів легітимність всіх прийнятих законів. Саме тому ДБР та Служба безпеки й проводили слідчі дії в українському парламенті.
"Тому що використання сенсорної кнопки поставило би під сумнів легітимність усіх ухвалених законів народними депутатами, адже наразі її функціонування не передбачено діючим Законом "Про Регламент Верховної Ради України", - написав Труба у своєму Telegram-каналі.
Він зазначив, що на цьому також наголошує і Головне юридичне управління Ради у своєму висновку.
"Що планували та вже зробили окремі керівники Апарату ВР, чи порушили вони правила експлуатації використання сенсорно-обчислювальної системи – ДБР і встановлює", - додав керівник ДБР.
Він пояснив, що правоохоронці приходили до Ради не з обшуками, а з оглядом, на який отримали дозвіл першого заступника керівника апарату парламенту Володимира Слишинського.
Вранці, 27 серпня, Державне бюро розслідувань та Служба безпеки України почали проводити слідчі дії у Верховній Раді. За словами спікера парламенту Андрія Парубія, силовики також заблокували запуск нової сенсорної кнопки для голосування.
Парубій запевнив, що система "Рада-3" вже готова для експлуатації. За його словами, необхідності для змін регламенту Верховної Ради немає.
Однак, Володимир Слишинський заявив, що використання сенсорної кнопки не відповідає регламенту парламента. Він же і покликав в Раду ДБР.