UA / RU
Підтримати ZN.ua

Труба образився на нове керівництво ДБР за критику його роботи

Що цікаво, критику зі свого боку Труба вважає справедливою, а критику на свою адресу - популізмом

Екс-голова Державного бюро розслідувань Роман Труба раптово виявив, що "папєрєдніків" завжди лають, і це не дуже приємно. Він назвав критику на його адресу з боку нового керівництва ДБР популізмом, який завдає шкоди репутації органу.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на Telegram канал Труби.

За словами Труби меседж про те, що команда ДБР не впоралася з роботою, уже прозвучав і лунатиме ще не раз. Він стверджує, що подібний висновок зроблено новою керівницею на підставі декількох днів перебування на робочому місці, "без жодного аудиту або хоча б поданих звітів керівників структурних підрозділів".

"Інтереси ДБР для нового керівництва – не важливі, головне – довести свою значимість. Задля цього можна нехтувати репутацією органу, репутацією керівників управлінь та роботою працівників. Зрештою, можна нехтувати репутацією держави, в якій менше, ніж за рік, запрацював новий правоохоронний орган. Хочеться сподіватися, що популізм на цьому зупиниться, адже з новим законом про ДБР у керівництва буде багато нових завдань, виконати які можна лише у команді", - написав Труба.

Раніше п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко сказав, що ексдиректор Державного бюро розслідувань Роман Труба буде притягнутий до відповідальності "за злочини, які він вчинив під час перебування ня посаді, і за переслідування майданівців у лютому 2014 року".

Дійсно, Роман Труба, який в 2014 році був прокурором у Львівській області, запам'ятався ще й тим, що оскаржив тоді рішення про неприпустимість відмови від євроінтеграції, підтримки резолюції Евромайдана, заборона підписання Януковичем угоди про Митний союз, які брали місцеві ради. Він вважав, що це не в компетенції місцевих рад, хоча рішення приймала громада.

Однак це не завадило призначенню Труби головою ДБР в 2017 році: як відомо, 16 листопада 2017 року директором ДБР конкурсна комісія вибрала Романа Трубу, а вже 22 листопада президент Порошенко підписав указ про призначення Труби директором ДБР.

27 червня 2019 року президент Володимир Зеленський підтвердив своїм указом, що визнає склад комісії по проведенню конкурсу на зайняття посади директора ДБР.

27 грудня президент Володимир Зеленський звільнив директора Державного бюро розслідувань Романа Трубу - після скандального таємного прослуховування глави ДБР, яке показало безліч неприємних моментів, що стосуються діяльності відомства та його глави.

Зазначимо, що ДБР отримало у спадок всю підслідність Генпрокуратури, включно зі злочинами чиновників, суддів, прокурорів, правоохоронців, а також військовослужбовців. Надпотужний правоохоронний "монстр" може переслідувати навіть керівництво НАБУ і САП. Інакше кажучи, контроль над ДБР в недоброчесних політичних руках може значно ускладнити життя як політикам, так і антикорупційних органів. Проте поки не ускладнив, переважно із-за неефективного керівництва цією установою. Плацдарм його неефективності закладений ще в ході прийняття профільного Закону про ДБР.

Детальніше про те, як скандал з прослуховуванням в ГБР і вскрывшимися неприємними подробицями вплинув на позиції Романа Труби і відбилася зміна влади на поведінку правоохоронців в цілому читайте в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: реквієм за "правоохоронною" мрією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".