UA / RU
Підтримати ZN.ua

Троє суддів Печерського райсуду тісно пов’язані із Татаровим – розслідування

Усі вони причетні до розгляду резонансних справ.

Троє суддів Печерського районного суду Києва, які розглядали гучні справи як-от справу екснамісника Києво-Печерської лаври Павла Лебедя та домашній арешт для активіста Романа Ратушного, захищали наукові дисертації під керівництвом заступника керівника Офісу президента Олега Татарова, йдеться у розслідуванні hromadske.

Журналісти зазначають, що  виявили мережу чиновників та топових правоохоронців, які захищали дисертації під науковим керівництвом Олега Татарова. Зокрема, йдеться про суддів Печерського районного суду — Світлану Шапутько, Світлану Смик та Віту Бортницьку, яка у 2023-му році пішла в суду за вислугою років. Всі троє, подекуди, у парах між собою, вирішували найбільш гучні процеси країни.

Читайте також: Reuters про Татарова і Єрмака: звинувачення в корупції переслідують соратників Зеленського

Зокрема, Світлана Шапутько, яка у 2018 році захистила дисертацію під керівництвом Татарова, відмовила у відводі своєї колеги у справі про арешт активіста Романа Ратушного після протестів на Банковій в лютому 2020-го. Жодних пояснень чи аргументів цього рішення не навела.

Її колега Світлана Смик, яка у 2018 також захистила дисертацію під керівництвом Татарова, у 2019-му розглядала справу про невчасне декларування президентом Зеленським отримання 2,5 млн грн за продаж облігацій. Врешті суддя закрила її в липні 2020-го. Сам Тататров був призначений в Офіс президента через тиждень після рішення судді.

Цікаво також, що під час розгляду справи намісника Києво-Печерської лаври Павла Лебедя в авторозподілі опинилися саме Смик і Шапутько. 

У фундації DEJURE, яка збирає досьє на суддів, кажуть, що тоді авторозподіл справи мав ознаки маніпуляції.

«Як це відбувається? У кожному суді є багато суддів, у Печерському їх приблизно 30, а в авторозподілі їх чомусь не всі 28, а лише двоє. Зазвичай це відбувається у такий спосіб, що деякі спеціально йдуть у відпустку, хворіють і так далі й в авторозподілі залишаються лише двоє суддів», — пояснила ситуацію  двокаційна менеджерка Фундації DEJURE Ніка Крейденкова.

Читайте також: НАЗК склало протокол на Шурму

Ще одна суддя цього ж суду, яка у 2023 році пішла на пенсію, Віта Бортницька, виносила рішення про арешт майна Петра Порошенка. Цікаво, що вона теж захищала кандидатську роботу під керівництвом Олега Татарова у 2020му році.

Зазначимо, що Олег Татаров вважається негласним координатором діяльності правоохоронних органів з боку Офісу президента. При чому він уже неодноразово потрапляв в поле зону НАЗК через конфлікт інтересів у його діяльності.