30 червня затверджено новий штатний розпис Спеціалізованої антикорпуційної прокуратури, яким передбачено збільшення кількості прокурорів на 7 осіб, також ухвалено рішення про проведення реорганізації структурних підрозділів САП. Про це інформує пресслужба САП.
Зазначається, що у зв'язку з війною навантаження на кожного прокурора САП значно зросло, адже 13 з 57 прокурорів САП перебувають у ЗСУ. Наразі прокурорами САП підтримується публічне обвинувачення у близько 250 кримінальних провадженнях. Лише за перше півріччя 2023 року повідомлено про підозру понад 120 осіб, до суду скеровано майже 60 кримінальних проваджень, що вже більше, ніж за весь 2022 рік.
Як пояснив керівник САП Олександр Клименко, збільшення кількості прокурорів передусім спрямоване на посилення результативності та підвищення якості роботи САП.
"Нові виклики сьогодення, які зобовʼязують нас тримати на контролі корупційні злочини та попереджати їх вчинення на усіх рівнях та усіма гілками влади, зумовлюють необхідність створення сильної антикорупційної прокуратури з доброчесними професіоналами. Саме тому ми плануємо не зволікати і найближчим часом оголосити конкурс на 7 вакантних посад прокурорів", - зазначив Клименко.
Крім того, у структурі САП зʼявиться нова адміністративна посада – заступник керівника управління САП - начальник першого відділу.
Раніше повідомлялося, що новий керівник САП Олександр Клименко планує зосередитись на реанімації та завершення проваджень, які закрили або призупинили його теперішні підлеглі, а також ініціюватиме нові резонансні справи, які назбирались навіть за пів року війни. Про це у своєму матеріалі Інни Ведернікової для ZN.UA «Увімкнення САП. В Україні відкривається антикорупційний фронт»