UA / RU
Підтримати ZN.ua

Третина депутатів шостого скликання оцінили свою роботу «на трієчку»

Кожен п'ятий народний депутат зізнався, що Рада шостого скликання працювала погано. Більше половини парламентаріїв вважають, що повинні були скасувати депутатську недоторканність.

Більшість депутатів Верховної Ради VI скликання, яка 6 грудня завершила свою роботу, оцінюють свою роботу в парламенті як незадовільну.

Так, свою діяльність «на трійку» за п'ятибальною шкалою оцінили 31,7% народних обранців. 21,7% вважають, що парламент VI скликання працював добре, і тільки 20% - відмінно.

При цьому, кожен п'ятий народний депутат (20,0%) висловив думку, що Верховна Рада VI скликання працювала погано, а 6,6% - дуже погано, свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна.

Чверть народних депутатів (25,0%) вважає, що найбільш позитивні наслідки для України мав закон про позаблоковий статус України.

Далі з великим відривом слідують: закон про вибори народних депутатів України (6,7%), закон про ратифікацію договору про ЗВТ з СНД (5,0%), кримінально-процесуальний кодекс (5,0%), митний кодекс (3, 3%), закон про всеукраїнський референдум (1,7%), податковий кодекс (1,7%), «Харківські угоди» (0,3%), пенсійна реформа (0,3%), судова реформа (0,3 %), закон про мови (0,1%).

При цьому 41,7% опитаних висловили думку, що жоден з перелічених законів не мав позитивних наслідків для країни. Відповідь «інше» на це запитання дали 3,3% респондентів, а 6,7% - вагалися з відповіддю.

Близько третини народних депутатів VI скликання (35,0%) вважає, що найбільш негативні наслідки для України мали «Харківські угоди».

Далі слідують: закон про мови (16,7%), закон про вибори народних депутатів (13,3%), пенсійна реформа (8,3%), закон про позаблоковий статус України (6,7%), судова реформа (1 , 7%), закон про всеукраїнський референдум (1,7%), податковий кодекс (1,7%), закон про ратифікацію договору про ЗВТ з ЄС (0,3%), кримінально-процесуальний кодекс (0,3%) .

Вважають, що негативних наслідків для країни не мав жоден з названих законів, 5,0% опитаних. Відповідь «інше» вибрали 1,3% респондентів, а кожному десятому народному депутату (10,0%) було складно відповісти на дане питання.

Більше половини народних депутатів VI скликання (51,7%) вважає, що народні депутати VII скликання повинні були скасувати депутатську недоторканність.

Опитування серед народних обранців було проведене Інститутом Горшеніна з 4 по 6 грудня 2012 року. Вибірка дослідження була розроблена з урахуванням кількісного складу фракцій Верховної Ради. В опитуванні взяли участь 147 парламентаріїв. !zn

Читайте також:

Литвин попрощався з депутатами: Спасибі, що в спину не вистрілили


Утримання Кабміну, Ради і президента в 2013 році обійдеться українцям у 2,4 млрд гривень

Перше засідання нової Ради призначено на 12.12.12


Рада заборонила блокувати трибуну і зобов'язала депутатів голосувати