UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп заморозив військову допомогу Україні через 91 хвилину після розмови з Зеленським – Guardian

Розмова Трампа і Зеленського тривав з 9:03 до 9:33, а електронний лист про затримку допомоги відправлено об 11:04.

Поки республіканці та демократи продовжують дискусії щодо умов імпічменту президента США Дональда Трампа в Сенаті, нещодавно опубліковані електронні листи показують, що главі Білого дому знадобилося всього близько 90 хвилин після розмови з українським колегою Володимиром Зеленським для наказу Пентагону заморозити військове фінансування для України, пише британська газета The Guardian.

Схоже, що листування, опубліковане Центром громадської чесності, показує, що чиновники діяли швидко після прихованого призову Трампа до Зеленського. Мова йде про виділення Україні майже 400 млн доларів військової допомоги. Причиною блокування високопоставлені американські чиновники, які свідчать у справі про імпічмент, називали спробу Трампа змусити Україну публічно оголосити про розслідування справи ексвіце-президента Джо Байдена і його сім'ї.

Колишній віцепрезидент – найбільш ймовірний конкурент Трампа на президентських виборах 2020 року. Його син Хантер входив до ради директорів компанії Burisma, пов'язаної з колишнім українським міністром екології Миколою Злочевським.

Схоже, що електронні листи підтверджують, що допомога була затримана незабаром після того, як Трамп чинив тиск на Зеленського з закликом "зробити послугу", пише газета.

Чиновники повідомили іншим агентствам про заморожування допомоги Україні 18 липня, але перші офіційні дії щодо утримання коштів Пентагону відбулися 25 липня. Графік подій у цей день показує, що розмова Трампа і Зеленського тривала з 9:03 до 9:33 за східним часом, а електронний лист офіційного представника Департаменту з управління і бюджету Майкла Даффі щодо утримання допомоги відправлено об 11:04.

В ніч на 19 грудня 2019 року Палата представників проголосувала за імпічмент Трампа. Конгресмени визнали Трампа винним у зловживанні владою - обвинувачення підтримав 221 конгресмен при необхідних 216 голосів.Трамп став третім президентом США після Ендрю Джонсона (1868 рік) і Білла Клінтона (1998 рік), за імпічмент якого проголосувала палата представників. І в разі Джонсона, і в разі Клінтона голосування в сенаті було в їх користь, і вони залишилися на своїх постах.

Детальніше про імпічмент президента Трампа, цілі республіканців і демократів, а також про те, яке відношення американські міжпартійні розборки мають до України, читайте в матеріалі Олександра Хари "Полювання "слонів" на "віслюків" в українському сафарі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".