UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тотальна амністія в Донбасі не може бути застосована: Резніков пояснив чому

Віце-прем'єр навів історичний приклад

Амністію в Донбасі не можна буде застосовувати до тих, хто здійснював тяжкі злочини.

Про це заявив міністр реінтеграції Олексій Резніков в інтерв'ю LB.ua, пояснюючи це історичними фактами.

За словами міністра, до 1980-х років після закінчення військових конфліктів найчастіше застосовували саме поголовну амністію - вважалося, що так буде правильніше і краще.

"Виявилося, це не вирішувало завдання щодо недопущення повторення конфлікту, так як залишалися люди (жертви), чиї права були порушені і не були поновлені, а злочинці, які здійснювали важкі злочини, залишалися безкарними. У таких умовах справедливість була недосяжною", - підкреслив Резніков.

Він зазначив, що саме тоді народилися принципи ООН про перехідне правосуддя - що не може бути загального прощення всіх злочинів, інакше суспільство ніколи не заспокоїться.

"Завдання будь-якої влади - щоб у постконфліктний період створити умови, які виключать повторення того, що сталося. Ось чому тотальна амністія не може бути застосована. Її можна застосувати частково, але точно не в відношенні людей, які здійснювали тяжкі злочини", - заявив міністр.

Нагадаємо, що згідно з соціологічними даними, про те, що не підтримують жодні варіанти амністії за вчинені в Донбасі злочину, заявили 25,8% українців.

При цьому 4,5% зазначили, що підтримують амністію всіх учасників збройного конфлікту на сході України. Крім того, 18,6% підтримують амністію всім учасникам за весь час війни, проте не за тяжкі злочини.