UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тимошенко попросить ГПУ відпустити її до Нью-Йорка

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко збирається особисто бути присутньою при розгляді її позову в Окружному суді Нью-Йорка до Дмитра Фірташа.

У Нью-Йорку Ю.Тимошенко має намір особисто представляти свій позов.

Також вона зазначила, що буде вимагати від слідчого, щоб її відпустили на підписку про невиїзд. «У Кримінально-процесуальному кодексі взагалі сказано, що я повинна тільки повідомляти слідчого про намір виїхати», - зазначила Ю.Тимошенко.

За словами екс-прем'єр міністра, окрім неї, позов до Окружного суду Нью-Йорка проти Фірташа підписали ще 17 депутатів від БЮТ, прізвища яких не називаються.

Ю.Тимошенко підкреслила, що якщо суд у Нью-Йорку доведе, що «Нафтогаз» і «РосУкрЕнерго» при розгляді справи у Стокгольмському арбітражі діяли у змові, це спричинить накладення штрафу.

«Якщо у США доведуть змову, це може спричинити виплату компенсацій у потрійному розмірі», - сказала Ю.Тимошенко.

Нагадаємо, Ю.Тимошенко подала позов до суду Нью-Йорка щодо рішення Стокгольмського арбітражу, прийнятого у 2010 році, за яким у квітні цього року «Нафтогаз» повернув РосУкрЕнерго 12,1 млрд кубометрів природного газу.

Д.Фірташ висловив сумнів, що Тимошенко має підстави для оскарження цього рішення в судах або будь-яких інших судових органах.

29 квітня Д.Фірташа викликали до американського суду з позовом, поданим екс-прем'єр-міністром Ю.Тимошенко.


8 червня 2010 року Стокгольмський арбітражний суд задовольнив позов "РосУкрЕнерго» до «Нафтогазу» про незаконне розмитнення 11 мільярдів кубометрів газу. Суд постановив повернути газ РУЕ, а також повернути додатково 1,1 мільярда кубів газу в якості компенсації за порушення умов контракту.

19 липня 2010 року компанія РУЕ звернулася до Шевченківського районного суду Києва з клопотанням про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року.

24 листопада минулого року Верховний суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня і Апеляційного суду Києва від 17 вересня, якими було підтверджено правомірність рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року, відповідно до якого «Нафтогаз» зобов'язаний повернути компанії 11 мільярдів кубометрів газу і виплатити штраф у товарній формі в розмірі 1,1 мільярда кубів газу.