UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тимошенко і Фірташа викликали до американського суду у справі про РУЕ

Суддя окружного суду південного округу Нью-Йорка Річард Салліван наказав співвласнику «РосУкрЕнерго» Дмитру Фірташу і лідеру БЮТ Юлії Тимошенко з'явитися в суді.

Д.Фірташ і Ю.Тимошенко мають з'явитися до суду 22 липня об 11:45.

Про це йдеться у тексті ордера судді, який має
Kyiv Post.

Окрім того, за рішенням судді, до 13 липня сторони повинні надати інформацію про суть позову і захисту, обґрунтування те, чому ця справа, на їхню думку, є в юрисдикції даного суду.

Також сторони повинні повідомити про попередні спроби досудового залагодження конфлікту і оцінну тривалість судового розгляду.

У даному документі також сказано, що позивач повинен передати відповідачу копію даного ордера.

Нагадаємо, Ю.Тимошенко зараз перебуває на підписці про невиїзд.

27 квітня Ю.Тимошенко звернулася до суду Нью-Йорка (США) з позовом проти співвласника газового трейдера компанії «РосУкрЕнерго» (РУЕ) - бізнесмена Дмитра Фірташа. Екс-прем'єр подала позов щодо рішення Стокгольмського арбітражу, прийнятого у 2010 році, за яким у квітні цього року «Нафтогаз» повернув «РосУкрЕнерго» 12,1 млрд куб. м природного газу.

Як повідомлялося, 8
червня 2010 року Стокгольмський арбітражний суд задовольнив позов "РосУкрЕнерго» до «Нафтогазу» про незаконне розмитнення 11 мільярдів кубометрів газу. Суд постановив повернути газ РУЕ, а також повернути додатково 1,1 мільярда кубів газу в якості компенсації за порушення умов контракту.

19 липня 2010 року компанія РУЕ звернулася до Шевченківського районного суду Києва з клопотанням про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року.

24 листопада минулого року Верховний суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня і Апеляційного суду Києва від 17 вересня, якими було підтверджено правомірність рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року, відповідно до якого «Нафтогаз» зобов'язаний повернути компанії 11 мільярдів кубометрів газу і виплатити штраф у товарній формі в розмірі 1,1 мільярда кубів газу.