UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тимошенко згодна прийняти будь-які пропозиції місії Кокса-Кваснєвського заради євроінтеграції України

Тимошенко заявила, що якщо місія ЄП відмовиться від процедури її помилування і вирішить, що проблему потрібно вирішувати шляхом прийняття закону, фракція "Батьківщина" підтримає той законопроект, який буде узгоджений з Коксом і Кваснєвським.

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко обіцяє заради євроінтеграції України приймати всі пропозиції спостережної місії Європарламенту на чолі з екс-президентом ЄП Петом Коксом та екс-президентом Польщі Олександром Кваснєвським.

"Я заявляю, що заради підписання угоди про асоціацію я без жодного обговорення завжди з вдячністю приймала всі, підкреслюю, всі пропозиції місії президентів Кокса-Кваснєвського, узгоджені з лідерами ЄС, на моє звільнення, і надалі заради європейського майбутнього моєї країни я буду приймати всі їхні пропозиції якими б важкими вони для мене не були", - йдеться у відкритому листі Тимошенко, який зачитав народний депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв в п'ятницю ввечері в ефірі програми Шустер Live.

Екс-прем'єр стверджує, що ніколи не висувала і не має наміру висувати місії ЄП будь-які умови або вимоги щодо її долі і закликає "припинити всі провокації".

"Для всіх представників влади, які намагаються організувати провокації навколо мого імені, заявляю, що я ніколи - чуєте? - ніколи не висувала жодних умов або вимог щодо моєї долі місії президентів Кокса-Кваснєвського, і ніколи цього робити не буду. Вважаю підтримку і унікальну боротьбу, яку веде світове демократичне співтовариство за моє звільнення, божим благословенням, актом доброї волі, прикладом безпрецедентної моральності та гуманності. Світові лідери ніколи нікому нічим не зобов'язані. Як я можу ставити їм якісь вимоги або з чимось не погоджуватися щодо умов мого звільнення? Припиніть всі провокації і провокаційні розмови", - йдеться у відкритому листі Тимошенко.

Екс-прем'єр також обіцяє, що якщо місія ЄП відмовиться від процедури її помилування і вирішить, що проблему потрібно вирішувати шляхом прийняття закону, фракція "Батьківщини" підтримає той законопроект, який буде узгоджений з Коксом і Кваснєвським.

"Якщо місія президентів Кокса-Кваснєвського прийме рішення відмовитися від процедури мого помилування і вирішить, що необхідно перейти до прийняття закону у Верховній Раді щодо мого звільнення, то наша команда проголосує тільки за той варіант законопроекту, який буде повністю узгоджений з місією лідерів ЄС", - йдеться у відкритому листі Тимошенко.

Раніше джерело ZN.UA, посвячене в деталі переговорного процесу, повідомляло, що означає часткове помилування. За його словами, вирок Тимошенко у "газовій справі" складається з трьох частин: 1) семирічний термін тюремного ув'язнення; 2) заборона на три роки обіймати посади в органах державної влади; 3) компенсація завданих збитків в розмірі 1 млрд 516 млн 370 тис. грн (а це приблизно 200 млн доларів). Місія Кокса-Кваснєвського звернулася до президента Януковича з проханням про зміну вироку в частині терміну тюремного ув'язнення. Мова йде про зменшення терміну з семи до двох років, які Тимошенко вже відсиділа.

Однак пізніше президент Віктор Янукович озвучив свій механізм звільнення Тимошенко - парламент повинен прийняти закон, який дозволить екс-прем'єру виїхати на лікування до Німеччини. Як тільки це станеться, президент обіцяє його підписати.

В парламенті в даний час зареєстровані три законопроекти про лікування ув'язнених за кордоном - авторства позафракційних депутатів Сергія Міщенко і Анжеліки Лабунської, а також законопроект лідерів фракцій "Батьківщина", "Свобода" та "УДАР" - Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока і Віталія Кличка. !zn

Читайте також:

Тимошенко і порожнеча

Євросоюз підтвердив свою позицію щодо Тимошенко: Нам потрібно рішення з цього питання

Конгрес США наполягає на звільненні Тимошенко

Місія Кокса-Кваснєвського на наступному тижні повернеться в Україну